Jump to content

Alimentacija i promjena djetetove adrese


SvetlanaB

Preporučene objave

Pozdrav. Suprug i ja se rastajemo. Dogovorili smo se da ce biti pola, pola sto se tice vidjanja djeteta i niko nikome da ne placa alimentaciju. Odvjetnica mi je rekla da je to nemoguce, da iako je pola pola alimentaciju placa ona osoba koja nema istu adresu sa djetetom a u tom slucaju sam ja. Suprug ne zeli da djete promeni adresu, ako i bude tako da placam meni onda ostaje 100 € za ceo mjesec da prezivimo.,jer dok platim stan, rezije i alimentaciju tacno toliko mi ostaje. Ja nisam zelela alimentaciju da on placa ali po ovome izgleda da cu je ipak ja placati a znajuci njega nece se odreci toga. Pitanje je, da li to zaista tako, mora se placati čak i kada je pola, pola? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Alimentacija i promjena djetetove adrese
prije 14 sati , SvetlanaB je napisao:

Sve potrebe za dijete delimo po pola, npr zajedno placamo obucu, knjige...

Jeste sigurni da će ovo funkcionirati u praksi?

Kako je u pitanju tzv. ravnopravno roditeljstvo, možete predložiti sudu da nema dosuđene alimentacije, te da zajedno i ravnopravno sudjelujete u podmirenju djetetovih potreba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znaci ipak postoji ta mogucnost. Tako sam i mislila i iznenadila se kada mi je odvjetnica govorila da to vise ne postoji. Ne znam kako ce biti u praksi. Mozda grešim ali mi je vaznije da tata mog sina i ja ostanemo u dobrim odnosima nego da se prepiremo i svadjamo zato i hocemo ovako. Pa videcemo kako ce sve to funkcionisati u buducnosti. A jos mi recite ako to kasnije ne bude islo, ako npr on ne ispunjava svoje obaveze da li ja mogu se obratiti czss? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 51 minuta, SvetlanaB je napisao:

Znaci ipak postoji ta mogucnost.

Konačnu odluku donosi sud.

prije 51 minuta, SvetlanaB je napisao:

Mozda grešim ali mi je vaznije da tata mog sina i ja ostanemo u dobrim odnosima nego da se prepiremo i svadjamo zato i hocemo ovako.

Osobno mi se čini manja mogućnost za prepiranja, ako postoji obveza na ime alimentacije i ako se s tim sredstvima namiruju djetetove potrebe.

prije 52 minuta, SvetlanaB je napisao:

A jos mi recite ako to kasnije ne bude islo, ako npr on ne ispunjava svoje obaveze da li ja mogu se obratiti czss?

Možete, ali opet konačnu odluku donosi sud.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija