Jump to content

Obveza sudjelovanja u sufinciranju katastarske izmjere


dom140

Preporučene objave

Poštovani,

Nedavno sam zaprimila privremeno rješenje od strane svoje Općine kojim se utvrđuje obveza sudjelovanja u sufinciranju katastarske izmjere i obnove zemljišnih knjiga za katastarsku općinu *SKRIVENO* koje su navedeno u povjedovnom listu te se traži od mene da platim otprilike 600 EUR i obvezna sam platiti u 4 jednakih obroka. Naime, na temelju članka 100. stavka 3. Zakona o općem upravnom postupku i članka 5. Odluke o visini iznosa sredstava koja nositelji prava na nekretninama osiguravaju za katastarsku izmjeru i obnovu zemljišnih knjiga za katastarsku općinu *SKRIVENO* u postupku utvrđivanja obveze sudjelovanja u sufinciranju katastarske izmjere i obnove zemljišnih knjiga ja to moram platiti općini jer su oni na sjednici odlučili ići obnavljat zemljišne knjige i utvrđivat stvarne veličine tamo nekih polja. 

Radi se o oranicama/livadama/šumama koje sam naslijedila od strane svoje bake dok sam još bila maloljetna i ništa nije u potpunosti (1/1) moje niti se koriste u neke gospodarske svrhe.

Meni je jasno da će ovo otići u ovrhu ako ne platim, ali ja na svojem tekućem računu imam svega 10 eura.

Moje pitanje je može li se nešto učiniti po pitanju ovoga s obzirom da sam redoviti student bez izvora prihoda?

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Katastarske izmjere sufinanciraju država ( u većem dijelu) i lokalna zajednica. Radi se o popriličnoj sumi i ako je Vaša općina samo mrtvo slovo na papiru ( zločesti bi rekli da je odavno trebala bankrotirati), naravno da netko drugi mora platiti tih 30% udjela u troškovima katastarske izmjere kad ona jadna ne može. Tko bi drugi nego nesretni vlasnici, ponekad i apsolutno bezvrijednih nekretnina. U Zagrebu je bilo apsolutno besplatno za vlasnike, jer je Grad odvojio sredstva za tu svrhu. Nažalost, nema tu pomoći. Ovdje se radi o javnom interesu. Svakako bi trebala negdje postojati obavijest o početku izmjere, obično na stranici Državne geodetske uprave ili će je staviti tek kasnije ( ovisno o tome u kojoj je sve skupa fazi).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 minuta, Davor80 je napisao:

Katastarske izmjere sufinanciraju država ( u većem dijelu) i lokalna zajednica. Radi se o popriličnoj sumi i ako je Vaša općina samo mrtvo slovo na papiru ( zločesti bi rekli da je odavno trebala bankrotirati), naravno da netko drugi mora platiti tih 30% udjela u troškovima katastarske izmjere kad ona jadna ne može. Tko bi drugi nego nesretni vlasnici, ponekad i apsolutno bezvrijednih nekretnina. U Zagrebu je bilo apsolutno besplatno za vlasnike, jer je Grad odvojio sredstva za tu svrhu. Nažalost, nema tu pomoći. Ovdje se radi o javnom interesu. Svakako bi trebala negdje postojati obavijest o početku izmjere, obično na stranici Državne geodetske uprave ili će je staviti tek kasnije ( ovisno o tome u kojoj je sve skupa fazi).

Hvala na lijepom odgovoru.

Je li moguće odreći se svojeg udijela? Tipa da se to prepusti lokalnoj samoupravi unatoč tome što oni to ne žele? Jer upravo se radi o općini koja je mrtvo slvoo na papiru i nemaju financijska sredstva. Pravnica općine je rekla kako oni nemaju interes za to jer bi to trebao netko i održavati (kositi itd.). Nitko ne želi kupit jer se ne radi o atraktivnoj zemlji, nitko ne bi da mu se pokloni jer će mu biti na teret.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao da je kod mene u Zagrebu bilo drugačije...Bezvrijedne parcele na rubu grada, šuma ili zeleni pojas, još da su mi zaračunali 600 eura... Što je iduće, uvođenje poreza na nekretnine? Neka moram platiti jedan cent, već je previše. Što se tiče odricanja svog dijela, sjećam se mogućnosti da zemljište možete velikodušno pokloniti državi ( vidim da se i Gradu poklanjaju čak i dijelovi nekretnina), pa nek vide što će s njim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija