Jump to content

Skrbništvo nad starijom osobom


Lili13

Preporučene objave

Ispričavam se ukoliko sam pogriješila temu prvi puta pišem na forumu i svaki savjet mi je dobro došao. Naime, radi se o maminoj teti koja ima 86 god. i boluje od Alzheimera, zadnji stadij. Poslana je mojim roditeljima od strane njenog ne vjenčanog partnera iz Grčke na njegovu molbu samo privremeno dok on ne obavi operaciju i oporavi se, njeni zdravstveno stanje je također zatajio mojim roditeljima. Ona je rođena u Hrvatskoj, provela čitav život s njim u Njemačkoj i u starosti su odselili u Grčku jer je on Grk gdje i ona ima prijavljeno prebivalište. Problem međutim nastaje što ju on više ne želi nazad i tvrdi da nema ništa s njom jer nisu vjenčani. Isključio je i telefon tako da s njim ne možemo više stupiti u kontakt. Nisam ju uspjela prijaviti u Hrvatskoj jer je potpuno dementna. Svaki savjet je dobro došao jer ne znam što učiniti i kome se obratiti. Unaprijed puno zahvaljujem na svakom savjetu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja bi razmišljala kako dokazati da su nevjenčani supružnici. 
Istražila kada i kako je taj status mogao biti ostvaren, po zakonu od koje države. Određena prava su EU prava, a određena ovise od države do države.
Ako čitate engleski ima nešto informacija o priznavanju i registraciji braka na stranicama EU:
https://europa.eu/youreurope/citizens/family/couple/marriage/index_en.htm

Koju osnovu ima gospođa za adresu gdje je prijavljena? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Nilante je napisao:

Ja bi razmišljala kako dokazati da su nevjenčani supružnici. 
Istražila kada i kako je taj status mogao biti ostvaren, po zakonu od koje države. Određena prava su EU prava, a određena ovise od države do države.
Ako čitate engleski ima nešto informacija o priznavanju i registraciji braka na stranicama EU:
https://europa.eu/youreurope/citizens/family/couple/marriage/index_en.htm

Koju osnovu ima gospođa za adresu gdje je prijavljena? 

Hvala na savjetu, proučit ću link svakako

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija