Jump to content

Alimentacija


Milap

Preporučene objave

Postovani, eto trazim jedan savijet… bivsa sam supruga bogatog a sad nakon 6 godina rastave jos bogatijeg oca. Cca samo placu prima preko 6000 eura mjesecno a dodatnih primanja poslovnih prostora oko 3000 sigurno.Prilikom rastave nisam trazila nista od toga sto smo stekli u braku, niti novaca na racunu niti imovine, nista… trazila sam 450 eura alimentacije koju uredno uplacuje. U ugovoru stoji da snosi sve troskove skole ljecenja djeteta i sl, sto nikad nije vec uvijek pola racuna plati. Sad sam u situaciju da sam ga pitala sto nije prihvatio te sudski ( cekam poziv) trazila povecanje alimentacije. Njegova placa je visa od najvise place u tablici alimentacije te sam trazila znatno povecanje. Da li imate iskustva s time, da li se dobiva takav spor, ja imam dokaze da nikad djetetu pored alimentacije nije kupio niti jedan komad odjece obuce,  ista za skolu, apsolutno nista… za ima

me i da li je on obavezan to pruzati svom djetetu ili je normalno da ja svaki pit kad djete ide kod njega ja moram nosit od carape do jakne kod njega da bi djete imalo sto obuci. Molim vas ako netko zna za malu pomoc. Uz to kupila sam stan na kredit u kome djete ima svoju sobu a do nedavno sam zivjela kao podstanar

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 58 minuta, Luka1234 je napisao:

Poštovana, 

koliko je godina prošlo od odluke kojom je određena alimentacija? Kako djete postaje starije tako se povećava i potreba djeteta te mjesecni iznosi uzdržavanja, tako da bi načelno mogli i trebali uspjeti u sporu. To naravno ovisi i o tome koliko ste povecanje tražili.

Proslo je 7 godina. Dijete sad ima skoro 10 godina a rastala sam se kad je imao 2,5 ali do odluke suda 3 godine. po placi oca iliti 20% trebala bih dobiti 1300 eura a ja bih trazila 900 posto apsolutno nista ne zeli platiti preko alimentacije koju placa. On nije ni tu ( pomorac je) tako da vecinu vremena je djete kod mene, kod njega je kad je tu od prilke u tjedan dana 3-4 dana… otac uredno kad ga pokupi oz skole sve racune od izleta svega salje preko djeteta meni kuci i ne zeli sudjelovat u nicemu, eto od kad se mali rodio niti jedan rodjendan mu nije platio igraonicu ni slicno…

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , Milap je napisao:

bivsa sam supruga bogatog a sad nakon 6 godina rastave jos bogatijeg oca.

Zašto je ovo uopće bitno za temu?

prije 23 sati , Milap je napisao:

Prilikom rastave nisam trazila nista od toga sto smo stekli u braku, niti novaca na racunu niti imovine, nista…

Vaš propust, ali nema baš nikakve veze s alimentacijom koja pripada djetetu, a ne majci.

Dana 27. 10. 2023. u 17:52, Milap je napisao:

U ugovoru stoji da snosi sve troskove

O kakvom točno ugovoru pričate?

Dana 27. 10. 2023. u 17:52, Milap je napisao:

sto nikad nije vec uvijek pola racuna plati

Nije dužan ni pola, ako po sudskoj odluci plaća alimentaciju.

Dana 27. 10. 2023. u 17:52, Milap je napisao:

Njegova placa je visa od najvise place u tablici alimentacije te sam trazila znatno povecanje

I kako ste obrazložili svoju tužbu za povećanjem alimentacije, osim što otac ima veću plaću?

Dana 27. 10. 2023. u 17:52, Milap je napisao:

ja imam dokaze da nikad djetetu pored alimentacije nije kupio niti jedan komad odjece obuce,  ista za skolu, apsolutno nista… za ima

Dokazi su za što? 

Znate li da nije dužan kupovati i plaćati ništa mimo sudske odluke o alimentaciji, jer upravo ta alimentacija služi za namirivanje potreba djeteta.

Dana 27. 10. 2023. u 17:52, Milap je napisao:

za ima

me i da li je on obavezan to pruzati svom djetetu ili je normalno da ja svaki pit kad djete ide kod njega ja moram nosit od carape do jakne kod njega da bi djete imalo sto obuci

Nije obvezan, može ako želi, ali ne mora.

prije 2 sati , Milap je napisao:

a ja bih trazila 900 posto apsolutno nista ne zeli platiti preko alimentacije koju placa.

Pa nije ni dužan.

prije 2 sati , Milap je napisao:

po placi oca iliti 20% trebala bih dobiti 1300 eura

Ovo nije točno. 20% prosječne plaće koja za 2022. godinu iznosi 1.015,73 eura.

Ako roditelj obveznik uzdržavanja ostvaruje primitak iznad najvišeg iznosa u tablici može mu se odrediti uzdržavanje u iznosu višem od najvišeg iznosa uzdržavanja, vodeći računa da uzdržavanje djeteta ne smije povećati životni standard drugog roditelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , Borbena7 je napisao:

Zašto je ovo uopće bitno za temu?

Vaš propust, ali nema baš nikakve veze s alimentacijom koja pripada djetetu, a ne majci.

O kakvom točno ugovoru pričate?

Nije dužan ni pola, ako po sudskoj odluci plaća alimentaciju.

I kako ste obrazložili svoju tužbu za povećanjem alimentacije, osim što otac ima veću plaću?

Dokazi su za što? 

Znate li da nije dužan kupovati i plaćati ništa mimo sudske odluke o alimentaciji, jer upravo ta alimentacija služi za namirivanje potreba djeteta.

Nije obvezan, može ako želi, ali ne mora.

Pa nije ni dužan.

Ovo nije točno. 20% prosječne plaće koja za 2022. godinu iznosi 1.015,73 eura.

Ako roditelj obveznik uzdržavanja ostvaruje primitak iznad najvišeg iznosa u tablici može mu se odrediti uzdržavanje u iznosu višem od najvišeg iznosa uzdržavanja, vodeći računa da uzdržavanje djeteta ne smije povećati životni standard drugog roditelja.

Pricaam o ugovoru kao prvom sudskom odlukom rastavnom plana kog se otac ne pridrzava vec 7 godina. Obrazlozila bih tako da sam kupila stan u kojemu njegov sin ima vlastitu sobu te prilozila sve racune koje su sad nakon inflacije porasli vise od 70% , npr racune grijanja stana koji su narasli na 1800 kn mjesecno, vozim djete u skolu i idem po njega svaki dan 40 min u autu, i taj benzin me kosta oko 200 eura mjesecno, skola je duplo skuplja tj produzeni boravak, treninzi, hrana apsolutno sve … a pritom imam sve te racune spremljene … pptrebe djeteta su sve vece pa tako jedne tenisice ne dodju vise 500 nego 1000 kn, a znam da dijete treba nastaviti zivjeti kako je zivjelo do sada a s mojom placom i tom alimentacijom ja mu to ne mogu prijustiti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija