Jump to content

Prezime


Inja-26

Preporučene objave

Postovani!

Trebam roditi svaki dan bebu koja je nastala u izvanbracnoj vezi i koja ce se u istoj takvoj roditi.

Nisam u najnajboljim odnosima s ocem bebe,pa me interesira sta kod prijave bebe? Koje prezime joj dati, on zahtjeva svoje(a mislim da je meni zakonom odredeno da moram dati njegovo ako on to zahtjeva) pa me interesira sto je najbolje, bebi dati samo njegovo prezime ili oba (moje i njegovo)? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

oko prezimena djeteta se morate dogovoriti ukoliko će otac priznati dijete. u matičnom uredu će vas kod prijave bebe konstatirati (barem je kod mene tako bilo) da su se otac i majka usuglasili da će dijete nositi npr. očevo prezime il imajčino i to se odnosi i na narodnost djeteta. barem je tako meni poznato.valjda će swe javit još tko da komentira. pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Kod mene je bilo ovako: ja i suprug smo se vjenčali u crkvi ali ne i kod matičara.E , ali to je bilo prije ovog zakona da se može priznati vjenčanje u crkvi i kod matičara kao jedno.

Sad, kad sam ja rodila sina ja sam željela da dijete ima i moje i prezime od supruga. Tako je i danas.

I mogu reči da je sinu to baš fora, nitko ne postavlja nikakva pitanja a mogu reči da mi je to velika olakšica u vezi nekakvih zaostalih pravnih pitanja. da i zaboravih reči da ja nosim svoje prezime, normalno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija