Jump to content

Kredis - mogućnost ovrhe


nepoznatacura1234

Preporučene objave

Poštovani,

dignula sam zajam kod Kredis-a (u poslovnici Auro Domus-a). Otplatila sam 3 rate, ali ne mogu otplatiti 4. ratu. Znam, što sam dizala zajam ako ga ne mogu vratiti. Prilikom ddizanja zajma, morala sam potpisati zadužnicu i ovjeriti je kod bilježnika. Međutim, zajam sam dizala pod djevojačkim prezimenom i drugim prebivalištem. U međuvremenu sam se udala, uzela muževo prezime i promijenila adresu prebivališta. Zadužnica (na temelju koje mogu podići ovrhu i blokirati mi račun) je na djevojačko prezime. Mogu li oni dignuti ovrhu i blokirati mi račun na temelju zadužnice na kojoj je moje djevojačko prezime i drugo prebivalište? Ja smatram da je zadužnica nevažeća jer je na njoj osoba koja (pravno gledano) više ne postoji... Hvala na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 minuta, nepoznatacura1234 je napisao:

Mogu li oni dignuti ovrhu i blokirati mi račun na temelju zadužnice na kojoj je moje djevojačko prezime i drugo prebivalište?

Naravno da mogu.

prije 8 minuta, nepoznatacura1234 je napisao:

Ja smatram da je zadužnica nevažeća jer je na njoj osoba koja (pravno gledano) više ne postoji.

Itekako postoji, pretragom podataka po OIB-u bez problema se mogu vidjeti promjene kao što su izmjene imena, prezimena, adresa prebivališta, boravišta....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

prije 5 sati , nepoznatacura1234 je napisao:

Poštovani,

dignula sam zajam kod Kredis-a (u poslovnici Auro Domus-a). Otplatila sam 3 rate, ali ne mogu otplatiti 4. ratu. Znam, što sam dizala zajam ako ga ne mogu vratiti. Prilikom ddizanja zajma, morala sam potpisati zadužnicu i ovjeriti je kod bilježnika. Međutim, zajam sam dizala pod djevojačkim prezimenom i drugim prebivalištem. U međuvremenu sam se udala, uzela muževo prezime i promijenila adresu prebivališta. Zadužnica (na temelju koje mogu podići ovrhu i blokirati mi račun) je na djevojačko prezime. Mogu li oni dignuti ovrhu i blokirati mi račun na temelju zadužnice na kojoj je moje djevojačko prezime i drugo prebivalište? Ja smatram da je zadužnica nevažeća jer je na njoj osoba koja (pravno gledano) više ne postoji... Hvala na pomoći.

 

prije 5 sati , Borbena7 je napisao:

Naravno da mogu.

Itekako postoji, pretragom podataka po OIB-u bez problema se mogu vidjeti promjene kao što su izmjene imena, prezimena, adresa prebivališta, boravišta....

FINA to ne radi pretragom OIB-a, nego ovrhovoditelj donese iz maticnog ureda obavijest/potvrdu (ne mpgu se sjetit koje tocno od to dvoje) o promjeni prezimena.  Iz te obavijesti/potvrde vidljivo je da se radi o istoj osobi i to u opsegu da se postuju odredbe o zastiti osobnih podataka. 
 

Dakle, ovrhovoditelj uz zaduznicu dostavi obavijest /potvrdu maticnog ureda i ovrha se moze najnormalnije provesti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , Ivo Kermartin je napisao:

FINA to ne radi pretragom OIB-a, nego ovrhovoditelj donese iz maticnog ureda obavijest/potvrdu (ne mpgu se sjetit koje tocno od to dvoje) o promjeni prezimena

I onda FINA-a svu dokumentaciju vrati ovrhovoditelju s obrazloženjem da je utvrđena nemogućnost izvršenja osnove za plaćanje, jer ovršenik naveden u Zahtjevu za izravnu naplatu nije istovjetan ovršeniku u ovršnoj ispravi i nakon toga ovrhovoditelju preostaje zatražiti ovrhu sudskim putem, jer FINA-a samo provodi ovrhu, a sud je taj koji utvrđuje činjenice. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

I onda FINA-a svu dokumentaciju vrati ovrhovoditelju s obrazloženjem da je utvrđena nemogućnost izvršenja osnove za plaćanje, jer ovršenik naveden u Zahtjevu za izravnu naplatu nije istovjetan ovršeniku u ovršnoj ispravi i nakon toga ovrhovoditelju preostaje zatražiti ovrhu sudskim putem, jer FINA-a samo provodi ovrhu, a sud je taj koji utvrđuje činjenice. 

Meni su u praksi uvijek uredno provodili kad bi prilozili obavijest, nisam podnosio 2 godine, jedino ako su promjenili praksu. Ali uz obavijest bi uvijek uredno proveli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija