Jump to content

Što se još može učiniti


ciovo1

Preporučene objave

Poštovanje

Podnjela sam kaznenu prijavu temeljem čl.zakona o nepovredivosti doma,a koja je odbačena iz razloga što ne živim u toj nekretnini.

Odvjernik mi rekao da tužba za iseljenje nije opcija jer ne mogu dokazati vlasništvo,imam samo nasljedni dokument,tj.riješenje o nasljeđivanju.Znači li to da takva riješenja nemaju nikakvu pravnu osnovu po čl.nepovredivosti doma,iako ja kao nasljednik ne mogu ući u svoj tkzv.dom.

Naime u stanu živi sin koji je doveo curu i zbog koje meni priječi dolazak tj.ulaz u stan

Što sada učiniti:sina zakonski ne mogu izbaciti,curu koja je tamo i nije prijavljena na toj adresi također jer se poziva da živi s njim,ja zbog nje nemam pristupa

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , ciovo1 je napisao:

Poštovanje

Podnjela sam kaznenu prijavu temeljem čl.zakona o nepovredivosti doma,a koja je odbačena iz razloga što ne živim u toj nekretnini.

Odvjernik mi rekao da tužba za iseljenje nije opcija jer ne mogu dokazati vlasništvo,imam samo nasljedni dokument,tj.riješenje o nasljeđivanju.Znači li to da takva riješenja nemaju nikakvu pravnu osnovu po čl.nepovredivosti doma,iako ja kao nasljednik ne mogu ući u svoj tkzv.dom.

Naime u stanu živi sin koji je doveo curu i zbog koje meni priječi dolazak tj.ulaz u stan

Što sada učiniti:sina zakonski ne mogu izbaciti,curu koja je tamo i nije prijavljena na toj adresi također jer se poziva da živi s njim,ja zbog nje nemam pristupa

Hvala

tko je upisan kao vlasnik i temeljem čega je vlasništvo te nekretnine upisano u Rješenje o nasljeđivanju? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, ciovo1 je napisao:

Vlasnici moji roditelji,a ja i brat imamo riješenje o nasljeđivanu u kojem stoji da  prizemlje pripada meni(okupirano),a kat bratu

Trenutno koristimo njegov dio pošto u svoj ne mogu ući,ne dozvoljavaju

Kako ne možete dokazati vlasništvo ako imate Rješenje o nasljeđivanju iza knjižnih vlasnika? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , ciovo1 je napisao:

Kaže odvjetnik da ne mogu dokazat vlasništvo jer nemam vl.list

Kaže odvjetnik da ne mogu dokazat vlasništvo jer nemam vl.list

Ali imate rješenje o nasljeđivanju… Kada se nekretnina stječe nasljeđivanjem, vlasnik ste po samom zakonu, a upis u ZK je u tom slučaju samo deklaratorne naravi.
 

Nije konstitutivne naravi kao inače kad kupite pa se morate uknjižiti da biste postali vlasnikom.

Svakako podnesite Rješenje o nasljeđivanju na ZK preko odvjetnika ili bilježnika da vas uknjiži ako je Rješenje podobno za uknjižbu 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 10. 01. 2024. u 21:56, Kiky1980 je napisao:

Je li sin punoljetan? Ako jest, adio.

Ne sina,samo osobu koja se uselila i bespravno je tamo

Ne želim sina izbaciti,već odobu koja se bespravno uselila za koju sam podnjela prijavu,odbačena iz razloga što ja nisam prijavljena i ne živim na toj adresi

Što je totalna debilana,po tome svatko tko ima npr.vikendicu u kojoj ne živi,a netko se useli,ne može ga izbacit jer ne živi u toj vikendici

Dana 13. 01. 2024. u 22:45, Ivo Kermartin je napisao:

Nek ne pametuju i nek provedu Rjesenje. Etazirat mozete nakon sto se upisete suvlasnicki u idealnim djelovima kako je navedeno i u Rjesenju 

Na žalost nije do nas

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 minuta, ciovo1 je napisao:

Ne sina,samo osobu koja se uselila i bespravno je tamo

Ne želim sina izbaciti,već odobu koja se bespravno uselila za koju sam podnjela prijavu,odbačena iz razloga što ja nisam prijavljena i ne živim na toj adresi

Što je totalna debilana,po tome svatko tko ima npr.vikendicu u kojoj ne živi,a netko se useli,ne može ga izbacit jer ne živi u toj vikendici

Na žalost nije do nas

 Nije debilana nego pogrešan pravni put. Ne može se pozivati na dom kad tamo ne živite, to su u pravu. Ispravan put je ići na vlasničku tužbu (a možete lagano dokazati vlasništvo pravomoćnim Rješenjem o nasljeđivanju) protiv sina da Vas mora uvesti u suposjed. Duboko se ne slažem s Vašim odvjetnikom da ne možete dokazati (su)vlasnistvo iz prije navedenih razloga.

Ali ponavljam - to morate ići protiv sina da Vas mora uvesti u suposjed, a ne protiv nje. Nju ćete teže izbaciti jer će sin reci da joj je on dopustio da živi unutra

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, ciovo1 je napisao:

Ča će mene sin uvodit u suposjed,stan je moj,on samo živi u njemu,nema nikakvog suposjeda,a tu je obiteljski da ga ne mogu izbacit ,iako mi zabranjuje ulazak,iako ima 38 godina

Dakle papala maca

Slušajte, ne govorimo o pravu na posjed, nego posjedu. Zakonski se štiti svaki mirni (u smislu Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima) posjed, bez obzira postoji li zakonski temelj za isti. Vi imate pravo na posjed, ali trenutno sami govorite da NEMATE POSJED. Dakle, trebate ići protiv sina na obvezu da Vas uvede u suposjed.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 22. 01. 2024. u 13:08, Ivo Kermartin je napisao:

Slušajte, ne govorimo o pravu na posjed, nego posjedu. Zakonski se štiti svaki mirni (u smislu Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima) posjed, bez obzira postoji li zakonski temelj za isti. Vi imate pravo na posjed, ali trenutno sami govorite da NEMATE POSJED. Dakle, trebate ići protiv sina na obvezu da Vas uvede u suposjed.

 

Ne želi razgovarati,a DO kaže da ne živim tamo,nisam prijavljena te se ne smatra mojim domom

Dovoljno od DO,napominjem da su u rješenju odbacivanja krivo navedeni podaci,samo 10 godina promašaj,s na to rješenje nemam pravo žalbe,bez obzira što su oni nepismeni,ne obraćaju pažnju na činjenice

Što kad DO piše rješenja sa krivim navodima,podacima,napiminjem da me nitko nije kontaktirao po kaznenoj prijavi,ni policija ni DO,već su povjerovali što je protustranka rekla i donjeli rješenje bez prava žalbe

Dakle od moje kaznene prijave do donošenja rješenja nitko me nije kontaktirao .

Toliko o radnji DO Split

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 minuta, ciovo1 je napisao:

Ne želi razgovarati,a DO kaže da ne živim tamo,nisam prijavljena te se ne smatra mojim domom

Dovoljno od DO,napominjem da su u rješenju odbacivanja krivo navedeni podaci,samo 10 godina promašaj,s na to rješenje nemam pravo žalbe,bez obzira što su oni nepismeni,ne obraćaju pažnju na činjenice

Što kad DO piše rješenja sa krivim navodima,podacima,napiminjem da me nitko nije kontaktirao po kaznenoj prijavi,ni policija ni DO,već su povjerovali što je protustranka rekla i donjeli rješenje bez prava žalbe

Dakle od moje kaznene prijave do donošenja rješenja nitko me nije kontaktirao .

Toliko o radnji DO Split

Pa ne mora on razgovarati s Vama nego građanskom tužbom na uvođenje u suposjed. I to je to, druge nema.

Kazneno nećete uspjet, DO ST Vam je odbacilo prijavu s razlogom, to NIJE vaš dom ako ne živite tamo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija