Jump to content

Ovrha 2019


Josipjoza

Preporučene objave

Pozdrav ekipa,

Naime radi se o sljedecem. Prije cca mj dana poziv za pokretanjem stecaja zbog ovrhe od HEP-a koja je pokrenuta 2019 godine. 

Poziv se odnosi na mog djeda, koji je pokojni (preminuo prije par mjeseci) uredno sam ispunio da nisam suglasan sa navedenim u pozivu i obratio se HEP-u na pojasnjenju o cemu se tocno radi jer u tom periodu je u stanu zivjela podstanarka.

Prije nego je otisla iz stana i dok je tamo zivjela uredno sam putem e-maila provjeravao da li postoje dugovanja tako da je sve bilo okej. Barem smo tako mislili.

Danas sam dobio odgovor od njih da se ovrha odnosni na iznos, koji nisu naveli niti su mi poslali rijesenje o ovrsi koju nitko ali bas nitko nikad nije primio niti znao za nju, te da je glavnica otplacena uplatama kroz 2 mjeseca ali kako je ovrha pokrenuta a nisu bili placeni troskovi oni su pokrenuli zahtjev za stecajem. 
 

naravno ja sam trazio rijesenje o ovrsi da mi dostave, tocan iznos koji je bio sporan jer iz knjgovodstvene tablice se ne vidi nigdje dug itd nego cak i pretplata.

Podstanarka je spremna platiti iznos od 130 eura no mene zanima da li se kojim slucajem to moze izbjeci? Jer ovrha se odnosi na pokojnog dedu te ne znam da li oni i dalje mogu ovrsiti njega iako je pokojni i da li kojim slucajem to moze preci na nas nasljednike? 
odnosno da budem kratak da li se isplati s njima sporiti ili jednostavno platiti navedeni iznos i mirna bosna?

jer ovo stvarno nije uredu

4 godine je proslo a nitko o tome ne zna nista.Niti da je pokrenuto nesto niti da nije.

uređeno: od Borbena7
Neprimjereno izražavanje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Josipjoza je napisao:

Prije cca mj dana poziv za pokretanjem stecaja zbog ovrhe od HEP-a koja je pokrenuta 2019 godine. 

O kakvom stečaju pričate? I provjerite tko Vam je poslao to pismeno?

prije 3 sati , Josipjoza je napisao:

Poziv se odnosi na mog djeda, koji je pokojni (preminuo prije par mjeseci)

Poziv stigao prije ili poslije njegove smrti?

prije 3 sati , Josipjoza je napisao:

uredno sam ispunio da nisam suglasan sa navedenim

To ste ispunili u svoje ime ili za djeda, ako je bio u tom trenutku živ?

prije 3 sati , Josipjoza je napisao:

Danas sam dobio odgovor od njih da se ovrha odnosni na iznos, koji nisu naveli niti su mi poslali rijesenje o ovrsi koju nitko ali bas nitko nikad nije primio niti znao za nju, te da je glavnica otplacena uplatama kroz 2 mjeseca ali kako je ovrha pokrenuta a nisu bili placeni troskovi oni su pokrenuli zahtjev za stecajem

Znači doneseno je rješenje o ovrsi? Je li to rješenje pravomoćno? 

prije 3 sati , Josipjoza je napisao:

kako je ovrha pokrenuta a nisu bili placeni troskovi oni su pokrenuli zahtjev za stecajem

O kakvom stečaju govorite?

prije 3 sati , Josipjoza je napisao:

naravno ja sam trazio rijesenje o ovrsi da mi dostave

Nisu Vam dužni ništa dostavljati, to je posao javnog bilježnika.

prije 3 sati , Josipjoza je napisao:

Jer ovrha se odnosi na pokojnog dedu

Pokrenuta za djedovoj života?

prije 3 sati , Josipjoza je napisao:

jer ovo stvarno nije uredu

4 godine je proslo a nitko o tome ne zna nista.Niti da je pokrenuto nesto niti da nije.

Treba vidjeti što je bilo s dostavama tog rješenja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Borbena7 je napisao:

O kakvom stečaju pričate? I provjerite tko Vam je poslao to pismeno?

Znači od FINA-e sam dobio poziv o dostavi očitovanja za provedbu jednostavnog postupka stečaja potrošača. Poslala je FINA-a na zahtjev HEP-a jer je prošlo više od 3 godine od kada je pokrenuta ovrha a nisu podmirene obveze odnosno glavnica je plaćena ali nisu plaćeni prateći troškovi za koje podstanarka nije mogla ni znati jer obavijest nije došla

prije 10 sati , Borbena7 je napisao:

 

Poziv stigao prije ili poslije njegove smrti?

Poziv je stigao poslije njegove smrti

prije 10 sati , Borbena7 je napisao:

To ste ispunili u svoje ime ili za djeda, ako je bio u tom trenutku živ?

To sam ispunio u ime svog djeda iako je preminuo jer nisu još nije do kraja riješena ostavinska jer smo svi raseljeni po Europi ali se približava kraju (podnijeli smo zahtjev za priznavanjem ostavinske rasprave jer se ista održala u BiH) a bilo me strah ako izjavim da je preminuo da se navedeno neće moći riješiti jer sam htio saznati o čemu se radi kako bi se to moglo riješiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Borbena7 je napisao:

Znači doneseno je rješenje o ovrsi? Je li to rješenje pravomoćno? 

Vjerovatno je jer oni su napisali u mailu ovo:'

''Poštovani,

nastavno na Vaš upit, ističemo kako slijedi u nastavku.
Ovršni postupak koji se vodi pred FINA-om protiv Vašeg djeda pod posl. brojem: Ovrv-119/19, pokrenut je zbog toga što je glavnica utuženja bila podmirena, ali tek nakon pokretanja ovršnog postupka slijedom čega je nastala i obveza da se podmire ovršni troškovi koji su pritom nastali.
Naime, glavnica predmeta podmirena je uplatama od 19.10., 21.10. i 18.12.2019. godine., a što je nakon pokretanja ovršnog postupka (pokrenut 9.10.2019.) stoga je nastala obveza za podmirenjem navedenih troškovi. Obzirom kako u međuvremenu nisu podmireni predmetni troškovi dobrovoljnim putem, rješenje o ovrsi predano je na FINA-u radi prisilne naplate, dana 25.11.2020. godine.
Na današnji dan, izuzev iznosa od 2,67 EUR, nikakav iznos nije prisilno ustegnut s računa Vašeg djeda na račun HEP Elektre d.o.o. kao ovrhovoditelja, niti punomoćnika koji ju zastupaju u navedenom postupku te je u međuvremenu podmiren i iznos naknade FINA-e za izvršenje osnove za plaćanje, u iznosu od 9,29 EUR.
Slijedom navedenog, a kako bi obustavili predmetni postupak, pozivamo Vas da podmirite troškove sukladno podacima za plaćanje koje Vam dostavljamo u nastavku.
Pozivamo Vas da podmirite trošak javnog bilježnika u iznosu od 22,97 EUR, uplatom navedenog iznosa na račun HEP Elektre d.o.o., koji se vodi kod Privredne banke Zagreb d.d., IBAN HR92 2340009 1510077598, poziv na broj: 81048320, opis plaćanja: Ovrv-119/19.
Nadalje Vas obavještavamo kako ste na temelju rješenja o ovrsi dužni platiti odvjetničke troškove u iznosu od 103,69 EUR uplatom na račun odvjetnika HEP Elektre d.o.o., a koji zastupa HEP Elektru d.o.o. u navedenom predmetu (OD Ćurković i Šanjug d.o.o.) uplatom na žiro račun punomoćnika ovrhovoditelja: Odvjetničko društvo Ćurković i Šanjug d.o.o. otvoren kod Zagrebačke banke d.d., IBAN HR15 236 000 011 025 777 60, s pozivom na broj: 81048320, a u opis plaćanja upišite svoje ime i prezime.
Pozivamo Vas da dostavite potvrde o uplati navedenih iznosa putem web obrasca objavljenog na našim internet stranicama, dostupnog na linku: http://www.hep.hr/elektra/kontakti/1556 ili na e-mail adresu: elektra@hep.hr, poštom ili neposredno na adresi Savska cesta 41, Zagreb, a kako bi mogli obustaviti ovršni postupak pred FINA-om.''

Ali rješenje i da li je to pravomoćno nikad nismo dobili a prošlo je već 4 godine (djed je preminuo prošle godine)

 

prije 12 sati , Borbena7 je napisao:

O kakvom stečaju govorite?

Prema Fini točan naziv tog dokumenta koji su mi dostavili je:  ''Poziv o dostavi očitovanja za provedbu jednostavnog postupka stečaja potrošača'' isti sam ispuinio odnosno zaokružio da nisam suglasan predao u FINA-u i čekao odgovor HEP-a koji sam dobio jučer.

prije 12 sati , Borbena7 je napisao:

Nisu Vam dužni ništa dostavljati, to je posao javnog bilježnika.

Pa kako da čovjek onda zna da je pokrenuta ovrha ako nisu ništa dužni dostavljati. Meni se čini da u ovoj državi niti jedna javna služba ili firma nisu dužne ništa po zakonu samo mi obični smrtnici.

 

prije 12 sati , Borbena7 je napisao:

Pokrenuta za djedovoj života?

Tako je pokrenuta je za vrijeme djedovog života

 

prije 12 sati , Borbena7 je napisao:

Treba vidjeti što je bilo s dostavama tog rješenja?

A di to mogu provjeriti?

Naime znam kad ga je god nešto došlo preporučeno na djeda uvijek je podstanarka javila i sve se rješavalo, a ovo je riješeno bez da smo znali da je pokrenuto ali oni nisu ništa javili niti kad sam ja provjeravao dugovanja nije bilo riječi o tome.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija