Jump to content

Vlasnistvo 1/2 i rezije


Kaliopaka

Preporučene objave

Pozdrav,

nakon majcine smrti brat i ja smo naslijedili stan po pola i on je ostao u njemu zivjeti jer ja zivim sa obitelji u drugom gradu.

Ne placa redovito rezije i jos nije ni prebacio rezije na svoje ime kako je bio dogovor s obzirom da on u potpunosti zivi u tom stanu i radi troskove.

Mene zanima koliko ja odgovaram za takva dugovanja i koja su moja prava ukoliko dođe do tuzbe/ovrhe, hvala.

 

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Kaliopaka je napisao:

zanima koliko ja odgovaram za takva dugovanja

Solidarno sukladno vlasničkom udjelu 

prije 7 sati , Kaliopaka je napisao:

ukoliko dođe do tuzbe/ovrhe, hvala

Možete platiti dug pa onda potraživati tu 1/2 od brata. Ako dođe to toga, apsolutno sve što platite čuvajte (odresci o uplati, potvrda banke o provedenom plaćanju) da se imate na šta pozvat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 17. 01. 2024. u 14:53, Kaliopaka je napisao:

Zar ja sebe ne mogu nikako zastititi od takvih dugova i sl. ako ne zivim u tom stanu?

Ako bi rezije glasile na njega?

Vlasništvo obvezuje pa ste odgovorni za dugove nekretnine. Možete se zaštititi tako da naplatite od brata. 
 

Ako on prebaci režije na sebe moguće da ne bi pokretali postupke protiv Vas ako će se uspjevati naplatiti od njega, ali nije isključeno da pokrenu postupke i protiv Vas kao suvlasnika. Osobito ako je tako javedeno u Općim uvjetima pojedinih komunalija

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija