Jump to content

Suvlasnik neovlašteno koristi cijelu nekretninu


artus

Preporučene objave

Temeljem Zakona naslijedili smo nekretninu koju suvlasnik mimo moje suglasnosti više godina koristi u cijelosti. Obzirom da sam vlasnik ½ predlagao sam prodati nekretninu, ili isplatu mojega dijela kojom bi suvlasnik zapravo otkupio moj dio.  Suvlasnik kategorički odbija  sve. Postoji li kakova zakonska mogučnost riješenja ove situacije. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete pokrenuti postupak razvrgnuća suvlasničke zajednice ili možete podnijeti tužbu radi predaje nekretnine u suposjed. U situaciji u kojoj je drugi suvlasnik upisan na 1/2 nekretnine ne možete ga natjerati niti da otkupi Vaš suvlasnički udio, niti da proda svoj, tako da Vam je, ako ne možete postići dogovor, postupak razvrgnuća suvlasničke zajednice jedina opcija. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , artus je napisao:

Što u suštini znači  pokrenuti postupak razvrgnuća suvlasničke zajednice , odnosno kakav pravni status proizlazi iz toga razvrgnuća. Hvala.

Znači da ako je fizički moguće, sud će provesti "prisilno etažiranje" nekretnine tako da se točno zna čiji je čiji dio i da svako sa svojim dijelom može

samostalno raspolagati.

Ako to nije moguće, prodati će nekretninu na javnoj dražbi i podijeliti novac sukladno vlasničkim omjerima ( ovdje svakome 50 % ).
Na tu dražbu možete se javiti i vi kao kupac.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija