Jump to content

kako naplatiti neisplaćene plaće


anonimno

Preporučene objave

situacija je sljedeća:

radio sam za jednog poznanika 6 mjeseci i u to vrijeme mi nije isplaćena niti jedna plaća.

postoji li ikakav način da dođem do svojih plaća obzirom da je staž upisan u radnu knjižicu i da je sklopljen nekakav ugovor (koji, kreten kakav jesam, nemam).

any ideas (osim fantomke i baseball palice) ili se mogu pozdravit sa parama?

:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Preko mjesec dana radio sam na jednom prodajnom mjestu preko 9 sati svaki dan, uključujući i subote i nedjelje neprijavljen. Kada sam tražio plaću, bezobrazno sam dobio otkaz bez ikakvog razloga.

Zbog duga sam se morao namiriti iz prometa dotičnog prodajnog mjesta, što sam i učinio, te sam ostavio poruku, broj telefona i potpis da sam uzeo plaću. Mogu li snositi kakve sankcije zbog toga, i ako da, kakve?

p.s.

Doznao sam da poslodavac posluje poluilegalno, ne prijavljuje djelatnike, ne isplaćuje im cjelokupni iznos plaće i djeli otkaze prije nego što ih isplati, ako to uopće i čini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ugovor o radu je neformalan ogovor, dakle bit će valjan ako ste se usuglasili da rediš kod njega. Bilo bi dobro da imaš isplatne liste jer temeljem njih možeš iući u ovrhu. Mislim da je najvažnije da je taj tvoj poznanik solventan, odnosno da se imaš od čega naplatiti...onda ti se isplati tužiti i angažirati odvjetnika...to što nije sklopio pisani ugovor oradu smatra se propust poslodavca, dakle ugovor je valjan štoviše, sklopljen na neodređeno vrijeme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija