Jump to content

Da li je moguća ovakva ovrha ?


Bitanga i princeza

Preporučene objave

Dobio sam u poštanske sandučić neki neuobičajeni račun, šalje ga grad na kuverti ije moje ime , platitelj bi trebao biti obrt koji ne postoji već sedam osam godina a papir je od hrvatskih voda.

Nakon telefonskog kontakta sa osobom koja je navedena nije baš ni sama znala precizno objasniti o čemu se radi.

Druga na koju me je uputila takođe nije znala precizno, nešto mi je objašnjavala i navela da će se javiti.

Priča je otprilike ovakva , zatvaranjem obrta plaćeni su svi računi za komunalnu naknadu izuzev jednog koji kako oni kažu iz 2017g.

Računi za komunalnu naknadu nakon zatvaranja obrta nikada više nisu dolazili jer sa zatvaranjem prestaje i ta obaveza ali tako kaže da nisam odjavio slivne vode.

Ne znam kome sam ih trebao odjaviti jer su dolazili u jednom računu kao komunalna naknada. I sada ispada da bih ja trebao te slivne vode platiti za sedam godina za obrt koji uopće više ne postoji , koji je odjavljen.

Koji je zastarni rok za ovu komunalnu naknadu za jedan mjesec a koliki je zastarni rok za takozvane slivne vode i da li je ovakva ovrha uopće moguća jer u sedam godina nikakvu obavjest račun, opomenu ili ovrhu nisam dobio od slivnih voda?

Da li je zakonito ovo izdvajanje iz računa kada se račun plaćao jedinstveno ? Ja ih nisam mogao platiti parcijalno već jedinstveno ?

Nadam se da neko zna odgovor na ove eventualne čudne ovrhe

Hvala lijepa

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija