Jump to content

Nasljedstvo i problemi


anonimno

Preporučene objave

Naravno da imaju pravo. Njihovompravo vlasništva je apsolutno, jednako kao i vaše.

Vi kao suvlasnik možete probati postići s njma dogovor da kupite njihove dijelove, ili da vam svoje dijelove daruju.

Ako nema dogovora možete pokrenuti postupak za razvrgnuće suvlasništva, tako da se stan razdvoji fizički, ako je to moguće (najčešće nije), ili da se proda, pa da se podijeli cijena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nadopuna: ja živim u toj kući od rođenja i ulažem u nju (to je već 40 i koju godinu), a one ne žive u njoj već preko 40godina jer su se odselile i imaju svoje kuće. Usput mi smo na toj zajedničkoj parceli gdje je i kuća sagradili još jedan objekt. Dali on pripada njima jer je na tom zajedničkom terenu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vlasništvo dosjelošću možete steći ako stvar posjedujete istinito i pošteno i zakonito.

Istinito: bez prijevare, sile, prešućivanja

Pošteno: ako npr. ne znate da postoji neka osoba koja na stvari ima pravo vlasništva, dakle, ako nemate razloga sumnjati da vama ne pripada pravo na stvar

Zakonito: ako imate valjani zakonski ili pravni temelj.

Ja mislim da vi nemate ispunjenu ni jednu od tih pretpostavki, jer:

1. želite uzurpirati posjed

2. znate tko su pravi vlasnici

3. znate da nemate nikakvu odluku nadležnog tijela, ili ugovor po kojem bi stan u cijelosti bio vas

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija