Jump to content

Facebook profili i ostali.. dokazni materijal ili shala


shilour

Preporučene objave

Sto kada vam provale na account? 

Instagram, Facebook,Google..itd.

Moze li se prijaviti policiji i kako dokazati da je upravo "ta"osoba odgovorna?

Sto ako "ti" imas profil na mailu od "te"osobe? Ciji je to profil?

Tko je vlasnik toga profila? Vlasnik maila ili osoba na profilu?

 

Ima li osnove za kakvu tužbu/prijavu?

 

 

uređeno: od shilour
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Da ne otvaram novu temu nego da nastavim na ovu:

Istu situaciju imam: provaljen mi je facebook, email je ostao zaštićen, lik mi je obrisao email, broj moba, promijenio šifru i log outao me iz svih sesija i uredjaja i nikako nisam mogao povratiti profil.

Sada sam otvrio novi i želim nekako da dokažem da sam ja sada na ovom novom onaj 'pravi' a da onaj profil prijavim kao fake, rekao sam i nekim prijateljima da ga prijave i u roku od minutu dobijem autoatsku poruku da profil ne krši nikakva pravila zajednice!? Pa kako n krši ako mi je hakirano i ako ne mogu ništa poduzeti. Pun mi je klinac da svatko živ danas može u nešto provaliti a facebookov support center je čisto, da ne kažem šta.

Jel zna itko jel moguće napraviti neki file case protiv tog starog profila da ja sada dokažem da sam ja ta osoba preko svoje osobne ili putovnice i da se stari profil ugasi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , ripl je napisao:

Da ne otvaram novu temu nego da nastavim na ovu:

Istu situaciju imam: provaljen mi je facebook, email je ostao zaštićen, lik mi je obrisao email, broj moba, promijenio šifru i log outao me iz svih sesija i uredjaja i nikako nisam mogao povratiti profil.

Sada sam otvrio novi i želim nekako da dokažem da sam ja sada na ovom novom onaj 'pravi' a da onaj profil prijavim kao fake, rekao sam i nekim prijateljima da ga prijave i u roku od minutu dobijem autoatsku poruku da profil ne krši nikakva pravila zajednice!? Pa kako n krši ako mi je hakirano i ako ne mogu ništa poduzeti. Pun mi je klinac da svatko živ danas može u nešto provaliti a facebookov support center je čisto, da ne kažem šta.

Jel zna itko jel moguće napraviti neki file case protiv tog starog profila da ja sada dokažem da sam ja ta osoba preko svoje osobne ili putovnice i da se stari profil ugasi?

GDPR jamči pravo na zaborav. Imaš pravo zatražiti da ti Facebook izbriše tvoje osobne podatke (stari račun)

https://www.facebook.com/help/contact/144059062408922

 

Ovo je prvi korak. Morat ćeš vjerojatno dokazati da je to tvoj račun bio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, UdrugaAmagi je napisao:

GDPR jamči pravo na zaborav. Imaš pravo zatražiti da ti Facebook izbriše tvoje osobne podatke (stari račun)

https://www.facebook.com/help/contact/144059062408922

 

Ovo je prvi korak. Morat ćeš vjerojatno dokazati da je to tvoj račun bio.

Hvala vam na odgovoru, ali...Iskreno nije mi baš jasno što ovdje činim? Vidim mogu se prijaviti slika, video ili nešto pod other, ali ne vidim kako se tu postaviti za moju situaciju, napravio sam u medjuvremenu novi profil i mogu dokazati da je ono bio moj, samo ne znam kako kada mi je promijenio email obrisao broj i log outao me sa svih sesija. Rekao sam jedno 10-ak prijatelja da prijave taj profil za fake ili pretvara se da je neka druga osoba i onda da označe moj novi, ali nijeurodilo plodom, samo dolazi "ne krši standarde naše zajednice" pa puj!

Volio bih nekako da je dovoljno samo priložiti osobnu ili tako nešto i onda prijaviti da je ovaj sada moj pravi profil i to je to.

@Carbom nemam blage veze tko je počinitelj, nisam se ni na čiju nepoznatu ili javnu mrežu spajao, nisam klikao nikakve sumnjive linkove itd. Sada sam na novom profilu stavio 2FA i to je to.

uređeno: od ripl
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam par šifri koje su slične, ali nisu ni blizu tipa ime, prezime, faks, rodjendan i sl. nego baš velika kombinacija slova i brojeva, a mom kompu i lapotopu nema pristup nitko drugi osim mene. Al dobro, hakiraju ljudi i Micorosoft i Apple i mnoge druge gigante a da neće mene. 

Znaš li možda jel postoji šansa da nadjem dali su neki moji podaci leak-ani negdje na nekom crnom tržištu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , ripl je napisao:

Hvala vam na odgovoru, ali...Iskreno nije mi baš jasno što ovdje činim? Vidim mogu se prijaviti slika, video ili nešto pod other, ali ne vidim kako se tu postaviti za moju situaciju, napravio sam u medjuvremenu novi profil i mogu dokazati da je ono bio moj, samo ne znam kako kada mi je promijenio email obrisao broj i log outao me sa svih sesija. Rekao sam jedno 10-ak prijatelja da prijave taj profil za fake ili pretvara se da je neka druga osoba i onda da označe moj novi, ali nijeurodilo plodom, samo dolazi "ne krši standarde naše zajednice" pa puj!

Volio bih nekako da je dovoljno samo priložiti osobnu ili tako nešto i onda prijaviti da je ovaj sada moj pravi profil i to je to.

@Carbom nemam blage veze tko je počinitelj, nisam se ni na čiju nepoznatu ili javnu mrežu spajao, nisam klikao nikakve sumnjive linkove itd. Sada sam na novom profilu stavio 2FA i to je to.

Prijaviš sliku ili "other". Važno je da kreneš u postupak i da te oni kontaktiraju.

Ovo je link za prijavljivanje hakirane stranice:
https://www.facebook.com/help/1306725409382822

 

To što ti se događa je česta pojava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , UdrugaAmagi je napisao:

Prijaviš sliku ili "other". Važno je da kreneš u postupak i da te oni kontaktiraju.

Ovo je link za prijavljivanje hakirane stranice:
https://www.facebook.com/help/1306725409382822

 

To što ti se događa je česta pojava.

Ma probao sam ovo sve opcije, doslovno beskorisno. Bio sam ja ovdje i prijavim da mi je ukraden acc, da nemam pristup loginu, da nemam pristup preko emaila ili moba. oOnda ti ponude da se identificiraš tako da uneseš broj moba ili email što je ridikuluzno jer mi je ovaj to promijenio...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , ripl je napisao:

Ma probao sam ovo sve opcije, doslovno beskorisno. Bio sam ja ovdje i prijavim da mi je ukraden acc, da nemam pristup loginu, da nemam pristup preko emaila ili moba. oOnda ti ponude da se identificiraš tako da uneseš broj moba ili email što je ridikuluzno jer mi je ovaj to promijenio...

Nema veze što je promijenio. Facebook zna tvoje stare podatke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija