Jump to content

Problematicni susjed


mamacitabonita5

Preporučene objave

Postovani,

Imam cudnog susjeda stovise umirovljenog branitelja sa visokim cinom. Sa covjekom nikada nisam imala veze jer mi je djelovao psihicki nestabilan. Kupili smo kucu renovirali sve uredili a on uvijek stoji po strani i gleda. Imamo i privatni biznis u kuci i to mu smeta. Zove mi non stop komunalne redare, sada su komunalni redari odustali pa zove policiju. Policiji sam se ocitivala mailom sa dokazima protiv kojih me optuzuje da bih ga cula po ulici kako urla i prostaci o temji o kojoj sam se ocitovala policiji-vjerojatno ima nekog pajdu u policiji koji ga je informirao o mom sluzbenom dopisu policiji. Kada izidjem na cestu samo me gleda nikada mi se njje obratio! Voljela bih da mi se obrati la da konkretno cujem sto mj ima reci no zna da bi onda kao vojno umirovljena osoba "veselo zavrsio". Obzirom da je osoba psihicki nestailna i zove policiju non stop sto ja mogu ciniti? Naravno da policija svaki put dodje ne nadje nista, potvrdi mi da ih lik zove po 20 puta dnevno. Zar policija nema sankcije ako ih netko ne zove 500 puta neosnovano?

Preseljenje ne dolazi u obzir, tu nam je kuca posao sve ulozeno i izgradjeno, jedino da me gospon osobno isplati.

No salu na stranu nasa drzava je takva kakova je i tesko stiti zrtvu pred nasilnicima. Osim sto sve fotografiram ocitujem se pismeno na svaki izlazak policije jer se branim od nicega sto jos mogu ciniti u svoju zastitu i obranu od psihopate?

 

Hvala na pomoci.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nema sankcija za takvu vrstu ponašanja, no iz iskustva znam da će i policija s rezervom postupati kod takvih dojava kad se uvjeri sto je posrijedi. Sustav je takav u MUPu da nitko neće presjeći i reći, dosta više ovoga, nek se ne ide tamo više. Jednostavno moraju otići, a takva je i priroda posla, 100 put stvarno može biti nesto. No, budite mirni, nemojte komunicirati s njim, radite svoj posao i ohladit će se to. Ono što možete dodatno napraviti je da zatražite razgovor kod pomoćnika načelnika za policiju ili voditelja sektora u policijskoj postaji koja je nadležna, da kroz 15 ak minuta skrenete pozornost na svoj problem , čisto radi nekih budućih situacija, a i njima će biti jasnije sve. Ono dodatno što jos možete napraviti jest da angažirate odvjetnika koji će sastaviti  i poslati jedan podnesak u kojem možete upozoriti susjeda da će te ga privatno tužiti.  Pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U nadi da Vaš privatni biznis koji navodite nije kafić u kojemu navijate cajke do kasnih noćnih sati savjetujem slijedeće:

Kaznena prijava Općinskom državnom odvjetništvu za lažno uzbunjivanje, čl. 316. Kaznenog zakona.

Ako ponovi onda opet prijava uz prijedlog za određivanje istražnog zatvora zbog mogućnosti ponavljanja djela.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 03. 02. 2024. u 18:29, AlexOne je napisao:

U nadi da Vaš privatni biznis koji navodite nije kafić u kojemu navijate cajke do kasnih noćnih sati savjetujem slijedeće:

Kaznena prijava Općinskom državnom odvjetništvu za lažno uzbunjivanje, čl. 316. Kaznenog zakona.

Ako ponovi onda opet prijava uz prijedlog za određivanje istražnog zatvora zbog mogućnosti ponavljanja djela.

ne radi se o takvom djelu, to ne može proći. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija