Jump to content

Umanjenje poreza osobama do 25 godina


jabučica

Preporučene objave

Pozdrav, nadam se što jednostavnijem odgovoru nekoga tko se razmumije u ovo; naime imam 22 godine i prije otprilike 2 mjeseca sam započeo raditi za Online firmu gdje prevodim tekstove, lektoriram itd. Firma je u Poljskoj, tako da koliko sam uspio pronaći, shvatio sam da sa njima imamo onaj zakon da nema dvostrukog oporezivanja. Plaća nije nešto pretjerano velika i uvelike ovisi o količini rada al je definitivno >900 eura (barem do sad, a sumnjam da će se nešto povećavati).

Eh sad, iz priče sa svojima, rečeno mi je kako su ljudi ispod 25 godina oslobođeni ili im je umanjen porez? (Šaljem link koji sam pronašao: (https://www.porezna-uprava.hr/pozivni_centar/Stranice/umanjenja-osobama-do-30-godina.aspx), jako se bojim kazni, zvao sam neki dan poreznu i samo su mi izdiktirali nekakav zakon, ništa mi pojasnili nisu, i rekli su mi da sav info pronađem na njihovim stranicama, sve u svemu užasno iskustvo i iskreno, kad zovem ne znam šta ni da pitam. Koliko sam shvatio moj poslodavac to plaća/prijavljuje? Ili ja to trebam? Na ePorezna stoje svakakvi obrasci, ne znam uopće kakva je praksa, što i kad ljudi rade, sve se čini nemoguće pronaći, a stvarno bih izbjegnuo zvati tu ženu iz porezne jer je sve samo ne ugodna ili od pomoći.

Ne dolazim iz dobrostojeće obitelji, roditelj mi je bolestan i ne znam kako bismo se izvukli da mi stigne neka glupa kazna. Svaki savjet je dobrodošao. Unaprijed zahvaljujem! 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Umanjenje poreza osobama do 25 godina

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija