Jump to content

na zk još uvijek upisani pok djed sa pok bratom i pok sestro


alena1

Preporučene objave

Imam posjedovni list pok djeda i pomoću njega sam našla zk uloške. Od svih tih zk samo jedan se upisivao na svim ostavinskim raspravama - još od pok pradjeda tako da je po inerciji  i moj pok otac dobio samo taj  jedan zk.

Dakle na tim zk su još uvijek upisani moj pok djed, njegova pok sestra i pok brat. Što trebam poduzeti da se sa tih zk ostavina prenese npr na moju majku - ona je nasljedila mog pok oca dok nismo znali za postojanje ostalih zk?

Kome pisati i postoji li neki obrazac ?

Imam  kopije ostavinskih rasprava od pradjeda, djeda, oca.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 minuta, alena1 je napisao:

Imam posjedovni list pok djeda i pomoću njega sam našla zk uloške. Od svih tih zk samo jedan se upisivao na svim ostavinskim raspravama - još od pok pradjeda tako da je po inerciji  i moj pok otac dobio samo taj  jedan zk.

Dakle na tim zk su još uvijek upisani moj pok djed, njegova pok sestra i pok brat. Što trebam poduzeti da se sa tih zk ostavina prenese npr na moju majku - ona je nasljedila mog pok oca dok nismo znali za postojanje ostalih zk?

Kome pisati i postoji li neki obrazac ?

Imam  kopije ostavinskih rasprava od pradjeda, djeda, oca.

 

Hvala

Ako je u ZK upisan Vaš djed, Podnijeti izvornike ili ovjerene preslike Rješenja o nasljeđivanju iza djeda i oca na sud. Ali pazite da imaju klauzule pravomoćnosti.

Po novom ZZK prijedlog na Zk moze podnijeti samo biljeznik ili odvjetnik

uređeno: od Ivo Kermartin
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na brzom odgovoru

koliko trošak mogu očekivati - radi se o desetak zk na kojima je još puno umrlih osoba kao suvlasnici....nesređene zk očito iz neznanja ljudi na selu ?

Također sam iza mog pok oca našla stari izvadak ZK (sa starim brojevima čestica pa ih ne mogu naći na internetu)

Kako doći do novih brojeva čestica pa da najprije provjerim da li je to sve prenešeno na moju majku ili je i tamo nešto ostalo na pok ocu ?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija