Jump to content

Tablica za izračun-Razlike u obračunu


ZH

Preporučene objave

Evo imam jedno konkretno pitanje u vezi tablice za izračun mirovine.Moji podaci za obračun su:

HRVI 30% stalno

Dragovoljac iz 91 od 1996 na privremenoj naknadi u činu narednika primao sam do "pančičevog"zakona 5564,71,a poslije 5130

Koje koeficijente da upotrijebim za obračun mirovine,jer mi je rečeno da neće biti velike razlike?

Da dodam da mi je rješenje 100% u svezi ranjavanja

čl.2 stavak 2

Ako netko ima objašnjenje ili ima sličan slučaj molio bih da se javi.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ZH je napisao:

Evo imam jedno konkretno pitanje u vezi tablice za izračun mirovine.Moji podaci za obračun su:

HRVI 30% stalno

Dragovoljac iz 91 od 1996 na privremenoj naknadi u činu narednika primao sam do "pančičevog"zakona 5564,71,a poslije 5130

Koje koeficijente da upotrijebim za obračun mirovine,jer mi je rečeno da neće biti velike razlike?

Da dodam da mi je rješenje 100% u svezi ranjavanja

čl.2 stavak 2

Ako netko ima objašnjenje ili ima sličan slučaj molio bih da se javi.

Hvala

 

Sve si naveo osim jel se radi o općoj ili profesionalnoj nesposobnosti?

-ako je opća nesposobnost, mirovina po novom zakonu će iznositi: 6.450 kn

-ako je profesionalna, onda: 5.160 kn

 

Obrati pozornost na ova 2 članka i vidi gdje ti spadaš:

 

Članak 153.

Stupanjem na snagu ovoga Zakona izvršit će se prevođenje svih prava na naknadu plaće zbog nezaposlenosti hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata, koji na temelju preostale radne sposobnosti primaju naknadu plaće zbog nezaposlenosti do zaposlenja na radnom mjestu koje odgovara njihovoj preostaloj radnoj sposobnosti na teret Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje, a prevest će se na invalidsku mirovinu zbog opće nesposobnosti prema odredbama ovoga Zakona.

 

Članak 154.

Stupanjem na snagu ovoga Zakona izvršit će se prevođenje svih prava na naknadu plaće hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata u iznosu razlike plaće između plaće koju prima kao zaposlenik i plaće koju bi primao kao pripadnik djelatnog sastava Oružanih snaga Republike Hrvatske, a koji su zaposleni na temelju preostale radne sposobnosti, na invalidsku mirovinu zbog profesionalne nesposobnosti za rad prema odredbama ovoga Zakona.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo ukratko objašnjenja:

Ja sam po rješenju od MIORH-a --100% ranjavanje u svezi s čl.2 stavak 2.

U rješenju nema nigdje preostale radne sposobnosti dok neki moji kolege imaju recimo:80% vojni dio,a 20 % profesionalno.Kod mene ima samo ovo: 100% ranjavanje u svezi s čl.2 stavak 2 ZOPHBDR-a

Po meni bi trebao biti u čl.153.Što ti misliš?

I na kraju još jedna stvar 1996 otišao sam u firmu gdje sam radio i pokazao im rješenje i oni su mi odgovorili da mi nemogu pronači radno mjesto i ja sam dobio otkaz u firmi i nakon toga prešao na mirovinsko i primao pun iznos naknade.

Po svemu tome ja bih spadao u čl.153.

Možda griješim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam na privremenoj naknadi od 1995 god. sve isto kao i kod tebe, osim sto nisam dragovoljac.

Od 1992 god sam u HV a od tada sam HRVI 40%.trajno.

RFMIO

Odsjek za medicinsko vjestacenje ......

Invalidska komisija-----vijece

Predemet:Izvjeesce o uzroku invalidnost

dana 00.00.1995. izvrsila je pregled osiguranika i ustanovila invalidnost.

Uzrok invalidnosti je:

U svezi s okolnostima iz članka 2. stavka 2. Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz domovinskog rata _100%__(slovima STO%.

 

Koliko sam ja shvatio, na nas se odnosi članak 153.ako dobivaš naknadu od mirovinskog zavoda.

Ti možeš očekivati ovu veću cifru u kn.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da sve to stoji samo što se bojim da u ta dva članka nije potpuno jasno jasno precizirano,jer da sam bio opća nesposobnost za rad ja bih i 1996 otišao u mirovinu po onom zakonu,a što onda uopće znaći 100% u svezi ranjavanja ---

Po meni je to da preostale radne sposobnosti nema ili griješim.

O profesionalnoj nesposobnosti u rješenju ni slova i u to sumljam da MIORH može ova dva članka primjenjivati u korist države pa tako i koristit član.154 jer je to 1300 kn manje za državu.

E toga se ja bojim da ćemo dobit po članu 154,a onda ko ide sudskim putem mora dokazat suprotno,a to može potrajati i do nekoliko godina jer preciznosti u ta dva člana nema baš puno.Po meni tu je bug ili nisam u pravu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ZH je napisao:

Po meni tu je bug ili nisam u pravu.

 

U tim člancima nema nikakvog buga! :-)

Jedan i drugi su jasni, a glavna stvar je u tome jesi li ti zaposlen ili ne. Ukoliko nisi zaposlen, kao šta sam već rekao na tebe se odnosi ponavljam čl.153., te će te prevesti s naknade plaće u mirovinu po općoj nesposobnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemam pojma kako ti primaš samo 4700 ja sam od 1996 godine na naknadi i primao sam 5564,71,a nakon što nam je račan skinuo 2001 primanje dobijam već 7 godina 5131,71.

Pogledaj par postova ovdje na forumu i drugi u tom činu primaju 5131,71 zapravo sad sam prvi put i čuo da netko prima manje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija