Jump to content

Naknadno pronađena imovina


Mony99

Preporučene objave

Dragi ljudi, 

Imam jedno pitanje pravne prirode, a sama teško dolazim do zaključka. Naime, iza pokojnog oca ostale smo kao nasljednice tri sestre i ja, provedena je uredno ostavinska rasprava, izdano pravomoćno rješenje itd. Bila je komplicirana situacija oko naše obiteljske kuće, točnije, ukratko rečeno, nije nikad bila upisana u ZK, mada ju je moj otac uredno izgradio i ostalo. No, nikad nije uknjižena. Naknadno smo saznali/došli do informacije da se može voditi kao naknadno nađena imovina (nešto zbog zemljišta), i to smo prijavili Općinskom sudu. Nekoliko mjeseci je već prošlo od slanja zahtjeva u sud (točnije bilo je to 16. listopada 2023.), a danas je 10. veljače 2024. Nazvala sam ih i rekli su mi je da to proslijeđeno javnoj bilježnici (koja je nama ranije držala ostavinsku i izdala rješenje). Ona se do sada nikako nije javila, pa me zanima može li mi ovdje itko reći, ako zna, postoji li neki zakonski rok ili razdoblje kada ona mora o tome odlučiti/kontaktirati nas ili bilo što? Odnosno koliko najduže vremena može proći od njenog zaprimanja zahtjeva o naknadno nađenoj imovini do kada ona izda novo rješenje o tome? Ili ona može svojom slobodnom voljom odlučiti kada će riješiti o tome? Hvala unaprijed svima, bila bih zahvalna na pomoći :))

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija