Jump to content

dosjelost na dio gradskog zemljišta


Sanj

Preporučene objave

Da li netko zna da li se dosjelost prenosi na novog vlasnika nekretnine?, Da pojasnim, kupila sam malu kuću na jednom otoku, kod rekonstrukcije koja je vršena prije četrdeset godina,

tadašnji vlasnik proširio se na dio gradskog zemljišta i to spojio sa kućom. Radi se o dvadeset kvadrata gdje je napravio devet kvadrata konobe, a ostalo je malo dvorište sa roštiljem.

To je bio dio puta koji koristi mali broj ljudi i ostalo je dovoljno mjesta za prolaz . Zanima me da li je u ovom slučaju pravo dosjelosti vezano uz vlasnika ili nekretninu, pošto sam ja treći vlasnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Sanj je napisao:

Da li netko zna da li se dosjelost prenosi na novog vlasnika nekretnine?, Da pojasnim, kupila sam malu kuću na jednom otoku, kod rekonstrukcije koja je vršena prije četrdeset godina,

tadašnji vlasnik proširio se na dio gradskog zemljišta i to spojio sa kućom. Radi se o dvadeset kvadrata gdje je napravio devet kvadrata konobe, a ostalo je malo dvorište sa roštiljem.

To je bio dio puta koji koristi mali broj ljudi i ostalo je dovoljno mjesta za prolaz . Zanima me da li je u ovom slučaju pravo dosjelosti vezano uz vlasnika ili nekretninu, pošto sam ja treći vlasnik.

Vama se uračunava posjed prethodnog vlasnika. Morat ćete tužbom na utvrđenje dosjelosti protiv vlasnika te nekretnine na kojoj je put

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja bih samo dodao da pošto se radi o JLS, za dosjelost bi trebalo 40 godina koju vjerovatno s prednikovim posjedom imate. Međutim, po vašoj objavi ispada da je to rađeno otprilike 1984. te se vjerovatno se radilo o društvenom vlasništvu koje je prešlo u vlasništvo JLS, a kako se nisu stekli uvjeti za dosjelost do 17. studenoga 1999., tih 40 godina bi se računalo od 8. listopada 1991.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija