Jump to content

Alimentacija bez tužbe


dado1980

Preporučene objave

Poštovani;

Bio sam u izvanbračnoj zajednici 11 godina.Prošle godine smo se razišli i dijete u dobi (sada 12god) ostao je živjeti sa majkom.Nismo sudski riješavali pitanje alimentacije jer ja od prvog dana dogovorno plaćam bivšoj supruzi 300 eur mjesečno + nekakve dodatne troškove djeteta (džeparac,treninzi i sl) jer stvarno bivša i ja imamo super odnos bez tenzija,prepucavanja oko djeteta i sl.Tih 300 eur dajem joj na ruke svaki mjesec.No sad mi je u firmi u kojoj radim sjela neka ovrha i sad mi to već stvara dodatno financijsko opterećenje.Moje pitanje glasi da li ja mogu sastaviti nekakvu izjavu/suglasnost kod bilježnika u kojoj bi napisao da želim da moj poslodavac na temelju te izjave o alimentaciji uplaćuje 300 eur od moje plaće direktno bivšoj supruzi na račun ili me ona mora tužiti da bi ta izjava/suglasnost postala ovršna.Ni ona ni ja se ne želimo vući po sudovima jer kako rekoh stvarno imamo fer i korektan odnos i uredno joj plaćam i dijete viđam skoro na svakodnevnoj bazi ali jednostavno to mi stvara financijsko opterećenje a u svakom slučaju želim prije dati novac svom djetetu nego ovim lihvarima iz Eos Matrix koji su mi za neki dug sjeli na plaću.Naravno i zakonski alimentacija ima prednost ali me zanima može li se riješiti tako samo na izjavu pa da poslodavac postupa po tome ili mora baš biti odluka suda.Hvala na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija