Jump to content

Čudan slučaj prepisivanja imovine (2 kuće i 1 stan)


luke_helen08

Preporučene objave

Dobar dan, situacija je malo zakompliciranija.

Navodno moj partner koji je trenutno maloljetan želi meni prepisati imovinu. Njen razlog je "ti ces brze moc upravljat s njom i prije ce ti trebati jer ćes tamo studirati"

Ja uskoro punim 18g

Sad ja znam dau RH nije moguce upravljanje imovine dok je neko maloljetan.

Ona je meni to ovako objasnila, ona ima punomoc jer je kako je ona odabrala njenog ujaka za skrbnika makar ima majku. Te prepisuje tu imovinu na mene vec nekoliko mjeseci malo po malo, ja shvacam da ni to u RH nije moguce. 

Ja sam stupio u kontakt s navodno njenim odvjetnikom koj joj to odrađuje. On je naveo kako ima doktorat i u RH i u Njemackoj, a u njemackoj je moguce da se prepisuje imovina malo po malo i da maloljetnik kontrolira imovinu pa tako da on moze taj zakon iz njem u hrvatskoj koristit. (Meni to nema smisla)

Dala mi je adresu te imovine te sam pogledao na katastru i to je pod imenom žene za koju moj partner tvrdi da je bivsa zena njenog oca koja je umrla kao i njen otac.

Ona tvrdi da 3% poreza koji se placa nakon preuzimanja imovine će platiti njen ujak...

Moja briga je da ta imovina ne nosi neki teret ili nesto jos gore... treba mi savjet molim Vas

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 minuta, Borbena7 je napisao:

Ne budite naivni, a i što će Vam tuđa imovina upitnog porijekla.

Znaći ovo što smatra ona i njen odvjetnik su laž?

Mislim na ovo da doktoratom iz Republike Njemačke može koristiti njihove zakone u RH?

Shvaćam da se možda čini glupo ali nisam ni malu upućen u pravo oko pitanja imovina i sveg tog...

 

svakako ne mislim potpisat al me zanimalo jel to stvarno istina ili ne

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , luke_helen08 je napisao:

Znaći ovo što smatra ona i njen odvjetnik su laž?

Mislim na ovo da doktoratom iz Republike Njemačke može koristiti njihove zakone u RH?

Shvaćam da se možda čini glupo ali nisam ni malu upućen u pravo oko pitanja imovina i sveg tog...

 

svakako ne mislim potpisat al me zanimalo jel to stvarno istina ili ne

Ajde vi provjerite za početak ime tog navodnog odvjetnika tako da upišete prezime u imenik odvjetnika:

https://www.hok-cba.hr/imenik/
 

ako postoji odvjetnik upisan s tim imenom, usporedite odgovsraju li upisani kontakt podatci onima preko kojih komunicirate.

Jer ovo što piše nema smisla 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , Ivo Kermartin je napisao:

Ajde vi provjerite za početak ime tog navodnog odvjetnika tako da upišete prezime u imenik odvjetnika:

https://www.hok-cba.hr/imenik/
 

ako postoji odvjetnik upisan s tim imenom, usporedite odgovsraju li upisani kontakt podatci onima preko kojih komunicirate.

Jer ovo što piše nema smisla 

Nema nikoga pod tim imenom... probao sam s imenom i gmail adresom gdje smo komunicirali i nema rezultata, onda sam maknuo gmail adresu i probao samo ime i idalje nema rezultata....

Doduše on je meni rekao:

"Ako uzmemo u obzir da moje boraviše/mjesto rada je u Njemačkoj dok imam ured u gradu Rijeci gdje radim kao poslovođa a u Njemačkoj se bavim sa nekretninama imam privilegiju prebacivanja nekretnine sa maloljetnika na maloljetnika."

Sad predpostavljam da to ne opravdava da nema tog imena u odjetnickoj komori?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 26 minuta, luke_helen08 je napisao:

Nema nikoga pod tim imenom... probao sam s imenom i gmail adresom gdje smo komunicirali i nema rezultata, onda sam maknuo gmail adresu i probao samo ime i idalje nema rezultata....

Doduše on je meni rekao:

"Ako uzmemo u obzir da moje boraviše/mjesto rada je u Njemačkoj dok imam ured u gradu Rijeci gdje radim kao poslovođa a u Njemačkoj se bavim sa nekretninama imam privilegiju prebacivanja nekretnine sa maloljetnika na maloljetnika."

Sad predpostavljam da to ne opravdava da nema tog imena u odjetnickoj komori?

Ukratko - ne može primjenjivati njemačko pravo na odnos između 2 hrvata s prebivalištem u RH u odnosu na hrvatsku nekretninu.

Također, nekretnine se "prebacuju" pred sudom u čijim je zemljišnim knjigama nekretnina upisana. To je sudski postupak što znači da bi strani odvjetnik morao u tome djelovati zajedno s odvjetnikom koji u Republici Hrvatskoj ima pravo obavljati odvjetničku službu pod nazivom odvjetnik (čl. 36.c. st. 2. Zakona o odvjetništvu). Pitajte ga s kojim odvjetnikom u RH surađuje (bez spominjanja imenika odvjetnika) pa lako provjerite s tim navodnim hrv odvjetnikom legitimitet navodnog stranog odvjetnika. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 16. 02. 2024. u 16:59, Ivo Kermartin je napisao:

Ukratko - ne može primjenjivati njemačko pravo na odnos između 2 hrvata s prebivalištem u RH u odnosu na hrvatsku nekretninu.

Također, nekretnine se "prebacuju" pred sudom u čijim je zemljišnim knjigama nekretnina upisana. To je sudski postupak što znači da bi strani odvjetnik morao u tome djelovati zajedno s odvjetnikom koji u Republici Hrvatskoj ima pravo obavljati odvjetničku službu pod nazivom odvjetnik (čl. 36.c. st. 2. Zakona o odvjetništvu). Pitajte ga s kojim odvjetnikom u RH surađuje (bez spominjanja imenika odvjetnika) pa lako provjerite s tim navodnim hrv odvjetnikom legitimitet navodnog stranog odvjetnika. 

Njegov odgovor

"Poštovani, u Hrvatskoj radim kao član odnosno odvjetnik u Državnom Odvjetništvu Republike Hrvatske.

Stoga svi odvjetnici u RH su povezani preko te grane."
 
Također je rekao ovo...
 
"Također u slučaju da se do vaše punoljetnosti dogodi da se bilo kakva veza, izvanbracna ili kako mladi kažu “ono nesto” prekine. Papiri se poništavaju i do punoljetsva klijentice se gubi pravo na korišćenje imovine a zbog čekanja odnosno zastoja u postupku, moguć je gubitak određene imovine."
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 54 minuta, luke_helen08 je napisao:

Njegov odgovor

"Poštovani, u Hrvatskoj radim kao član odnosno odvjetnik u Državnom Odvjetništvu Republike Hrvatske.

Stoga svi odvjetnici u RH su povezani preko te grane."

Napišite mu, da onda očito neće imati ništa protiv, ako njegov identitet provjerite pomoću policije i "njegovih kolega" u ODO-u RH.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 58 minuta, luke_helen08 je napisao:

Njegov odgovor

"Poštovani, u Hrvatskoj radim kao član odnosno odvjetnik u Državnom Odvjetništvu Republike Hrvatske.

Stoga svi odvjetnici u RH su povezani preko te grane."
 
Također je rekao ovo...
 
"Također u slučaju da se do vaše punoljetnosti dogodi da se bilo kakva veza, izvanbracna ili kako mladi kažu “ono nesto” prekine. Papiri se poništavaju i do punoljetsva klijentice se gubi pravo na korišćenje imovine a zbog čekanja odnosno zastoja u postupku, moguć je gubitak određene imovine."

😂 čovjek nema veze s odvjetništvom. Al dajte napravite ovo što je @Borbena7 rekla molim Vas, čisto za zabavu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 30 minuta, Ivo Kermartin je napisao:

😂 čovjek nema veze s odvjetništvom. Al dajte napravite ovo što je @Borbena7 rekla molim Vas, čisto za zabavu

"S ODO-m veze nemam jer ne radim u Istarskoj županiji. U HOK-u nisam kao što sam brdo puta rekao jer radim u Njemačkoj a tu sam u sklopu odvjetnika privatnjak. 
 
Raspitajte se ali ste poprilično neprofesionalni."
 
Njegov odgovor, plus želi neke informacije kako bi mogao nastavit popunjavati neki papir. 
 
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija