Jump to content

Razmjerni godisnji


grizli

Preporučene objave

Poštovani, 

Zaposlena sam 02.10.2023. i ugovor mi ističe 31.03. ove godine. 

Nadređeni mi je izračunati (kako kaže odokativno) 3 dana G.O. za 2023g.

Ja nisam baš sigurna u izračun, a pošto nisam stručna, molim Vas za pomoć.

Zanima me, pošto moj poslodavac voli zakidati za prava, koliko dana imam za lanjsku godinu i kako to izračunati, a koliko za ovu? 

Unaprijed hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana,

U potpisanom Ugovoru o radu ništa o razmjernom g.o nije navedeno, radno vrijeme je pon-sub i po tome imam 24 dana punog g.o. nakon 6 mj.

U ZOR-u je navedeno da se razmjerni g.o., po mom shvaćanju, računa 2 dana po mjesecu. Istina?

Kažem, radim u firmi gdje imam 3 šefa, shop , regionalnog i direktora.

Shop menager voli zakidati, pogotovo mene , danas sam saznala da uz sve falsificira i uređuje moju satnicu (naravno na moju štetu) , pa zato pitam za g.o. budući da namjeravam otići,  a ona mi je "onako napamet preko neke stranice na internetu" izracunala i upisala 3 dana g.o.za 2023.g.

Molim savjet. Napominjem da nemam nikakav (niti sam imala) pristup ikakovom pravilniku ili internom aktu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Borbena7 je napisao:

4 dana.

Zar nije 24:12=2×3=6 ? Zar nisam radila cijeli 10.,11. I 12 mj? 

Kolegici koja je počela raditi u 11.mj, rekli si da puni g.o stječe nakon 6mj- u travnju 2024.?

Meni koja sam počela u 10.mj rekli su da puni g.o. stječemo isto u travnju?!

Kako se više to računa, jer očito zakon tumači tko i kako hoće i pri tome nitko nista??

Još jedno pitanje, može li se i što poduzeti kada se mjesečni fond sati u realnom racunici 168h za veljaču 2024 šalje na računovodstvo, a radnik (ja) po internom rasporedu , mimo znanja, radim više?

U praksi to znači da sam odradila 171h za ovaj mjesec, nedavno sam otkrila da mi je u tablici evidencije rada koju šalje poslodavcu, šefica upisala 168h ?!! Naravno, ne namjeravam pokloniti taj višak sati.

Drugo, u našoj trgovini, prilikom inventure koju ona sama radi, uvijek nešto fali, i ona jedino pošalje poruku da moramo platiti. U prostorije skladišta, konstantno ulazi njen dragi ( nezaposlen kod nas stoga neovlaštena osoba) , izlazi s vrecicama i temeljem te činjenice,  ne namjeravam podmiriti ikakav manjak. Ne ulazim u sto i kako nosi, samo znam da samovoljno dotična krši pravila jer kako kaze "to su pogodnosti šefa" .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija