Jump to content

Zahtjev za brisanjem osobnih podataka


Dorijan_Pu

Preporučene objave

Poštovani,

zanima me što je s pravo na brisanje osobnih podataka prilikom odjave RTV pristojbe?

 

Naime ovo stoji u zakonu: 

Imate pravo tražiti brisanje osobnih podataka od voditelja obrade (organizacije, društva) ako je ispunjen jedan od sljedećih uvjeta:

  • Vaši osobni podaci više nisu nužni u odnosu na svrhu u koje su prikupljeni ili obrađivani;
  • Povukli ste privolu na kojoj se obrada temelji i ne postoji druga pravna osnova za obradu;
  • Uložili ste prigovor na obradu svojih osobnih podataka te voditelj obrade nema jače legitimne razloge za obradu;
  • Osobni podaci nezakonito su obrađeni;
  • Osobni podaci moraju se brisati radi poštivanja pravne obveze iz prava Unije ili prava države kojoj podliježe voditelj obrade;
  • Osobni podaci prikupljeni su u vezi s ponudom usluga informacijskog društva.

A ovo na internet stranicama HRT-a:

Pravo na brisanje: Prikupljeni osobni podaci čuvaju se trajno zbog provjere navoda koje obveznik potpisuje u trenutku odjave (suglasnost da HRT može provjeriti navode koje je obveznik naveo u trenutku odjave).

 

To mi se čini nekako kontradiktorno, s obzirom da im moji podaci više nisu nužni u odnosu na svrhu u koje su prikupljeni ili obrađivani, a to je naplata RTV pristojbe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija