Jump to content

Prevara o kilometraži


ivancro96

Preporučene objave

Situacija je ovakva, 29.10.2022. godine kupio sam auto od osobe A, osoba A je u oglas stavila osim dosta slika, ne baš puno informacija o autu osim "vrlo uredno stanje" i informaciju o redovnim servisima + veliki servis obavljen nekih 6000km prije samog oglasa. E sada, auto je kupljen od autokuće, ali po kupoprodajnom ugovoru je bio u vlasništvu OSOBE koja posjeduje autokuću. 

Do saznanja o prevari kilometraže sam došao unazad tjedan dana, 7.8.2015. (dok je još bio u Italiji) je imao 191xxxkm, a prilikom prve registracije u HR 13.11.2015. je imao 67xxxkm. Osoba A je kupila auto od prijašnjeg vlasnika 10.12.2021. godine za vrlo malu cijenu, no dobro. 05.2022. godine auto je doživio nesreću u kojoj je procjena bila totalna šteta, to nije stvar ovog posta pošto u kupoprodajnom ugovoru stoji da sam auto pregledao itd., dakle mene zanima da li je išta moguće dobit na konto kilometraže? U oglasu je dosta jasno pisalo da je 181000km na autu, a zapravo je oko 124000km više. 

Napominjem kako je auto bio registriran na njega samog, a ne na firmu, zato pišem ovaj post prije nego išta poduzmem, jer nekako i ne vjerujem u sudstvo kod nas. 

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija