Jump to content

Prigovor protiv rješenja o ovrsi, što dalje


Sasa40

Preporučene objave

Pozdrav,

Molim pomoc znanaca.

Prigovorio sam na rjesenje o ovrsi i isto je stavljeno van snage. Dio potraživanja je u zastari i to je ovrhovoditelj dopisom sudu potvrdio i povukao dio zahtjeva.

Zbog nekih drugih razloga nisam zaprimio nikakve dokumente (neko dulje vrijeme nisam podizao poštu). Tako da se ja nisam oglasio povodom dopisa ovrhovoditelja. 

 

Jutros vidim na e gradani da je sud donio potvrdu pravomocnosti/ovršnosti. Ne mogu skinuti taj dokument jer mi pise da traženu akciju ne mogu izvršiti.

Zanima me dali je sada postalo pravomocno rješenje, odnosno dali sada ovrhovoditelj ima dokument koji može poslati na finu bez obzira što se ja nisam oglašavao?

 

Naime, imao sam još jedan prigovor, isto nisam podizao poštu pa mi je podnesak ovrhovoditelja kao i rješenje doatavljeno putem oglasne ploce, i citav proces je u postupku parnicenja. Očekivao sam isto i sa ovim predmetom ali vidim da je postupak drugaciji i to me zbunjuje.

 

Molim nekog znalca da nam svima pojasni što se dogada kada sud prihvati prigovor na ovrhu i stavi rješenje u kojem je određena ovrha van snage.

 

Hvala svima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Sasa40 je napisao:

Jutros vidim na e gradani da je sud donio potvrdu pravomocnosti/ovršnosti

Vjerojatno u odnosu na rješenje o stavljanju izvan snage rješenja o ovrsi jb.

prije 1 sat, Sasa40 je napisao:

Molim nekog znalca da nam svima pojasni što se dogada kada sud prihvati prigovor na ovrhu i stavi rješenje u kojem je određena ovrha van snage.

Postupak ide sa ovršnog na parnični odjel suda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, Borbena7 je napisao:

Da, to bi trebalo biti to i sada po pravomoćnosti rješenja, spis ide u parnicu. Tako da možete očekivati poziv za ročište.

Hvala puno Borbena,

 

Baš mi je neobično da se postupci toliko razlikuju.

U ovom drugom postupku (druga ovrha na koju sam izjavio prigovor) uopce nije bilo pravomočnosti vec sam odmah dobio poziv za rociste. 

Hvala!

Moja najveca isprika, 

Dali je moguce da me ipak ovrše, odnosno neko od rjesenja pošalju na Finu? To želim izbječi a sada nisam u mogucnosti platiti. Postupak vec je na parnicnom odjelu., baš me muci ova pravomočnost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija