Jump to content

Kako ishodovat novac za naslijeđeni dio?


Sandra01

Preporučene objave

Dobar dan

Naslijedila sam dio kuće a većinski nasljednik je ušao u nekretninu i koristi se njome.

Dogovor je bio da će mi isplatit moj dio u novcu ali kako je vrijeme prolazi izgleda da nema namjeru isplatit pa me zanima šta sve trebam napravit da bi dobila svoj dio koji posjedujem?

Dali trebam pokrenut novi sudski postupak da me se isplati?

Koga zvat da procjeni nekretninu i da dobijem pošteni dio po cijeni koja je na tržištu i koji je rok da mi se isplati?

Nisam se još nikad našla u ovakvoj situaciji pa neznam šta napravit.

Zamolila bih ako ima neko ko zna da mi objasni korak po korak koga sve zvat i šta napravit da bi ishodavala svoj novčani dio koji me pripada?

Puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ne želi dobrovoljno isplatiti (da se dogovorite oko cijene i da kupi vaš suvlasnički dio), onda trebate pokrenuti postupak razvrgnuća suvlasničke zajednice. U tom će postupku nekretnina biti procijenjena i, ako se ne može fizički podijeliti, bit će određena civilna dioba (prodaja na javnoj dražbi i podjela kupovnine razmjerno suvlasničkim udjelima). Ako drugi suvlasnik u tom postupku ponudi isplatu za vaš suvlasnički dio, a vi se s tim složite, onda će razvrgnuće biti provedeno na takav način. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , LjuboZG je napisao:

Ako ne želi dobrovoljno isplatiti (da se dogovorite oko cijene i da kupi vaš suvlasnički dio), onda trebate pokrenuti postupak razvrgnuća suvlasničke zajednice. U tom će postupku nekretnina biti procijenjena i, ako se ne može fizički podijeliti, bit će određena civilna dioba (prodaja na javnoj dražbi i podjela kupovnine razmjerno suvlasničkim udjelima). Ako drugi suvlasnik u tom postupku ponudi isplatu za vaš suvlasnički dio, a vi se s tim složite, onda će razvrgnuće biti provedeno na takav način. 

Puno hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija