Jump to content

Je li deblokada računa privremena?


kemijskaolovka

Preporučene objave

Pozdrav,

Bio sam ovršen dugo vremena od strane agencije za naplatu.
Nedavno mi je došao jednostavni postupak stečaja i to je uspješno rješeno. Prije dva tjedna sam dobio izvješće od FINAe da su mi računi deblokirani.

Sad, mene zanima je li deblokada računa privremena ili je to to? 
Jer prije par dana su me zvali iz te agencije za naplatu. Na poziv se naravno nisam javio (kao ni na jedan do sad). 

Nekako mi je za ne povjerovati da mi je FINA samo tako oprostila dugovanje.

Jesam li se uspješno izvukao ili će me opet moći ovršiti za taj isti dug? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

Mogu li ikako provjeriti imaju li kakvu drugu osnovu za prisilnu naplatu?
Kužim da ako nazovem agenciju za naplatu, reći će mi bilo što kako bi me ponukali da otplatim dug.

U pitanju je dugovanje od prije 4-5 godina, prema jednom od telekomunikacijskih operatera, koji su onda prodali dug toj agenciji za naplatu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 29 minuta, kemijskaolovka je napisao:

Mogu li ikako provjeriti imaju li kakvu drugu osnovu za prisilnu naplatu?

Ne.

prije 30 minuta, kemijskaolovka je napisao:

U pitanju je dugovanje od prije 4-5 godina, prema jednom od telekomunikacijskih operatera, koji su onda prodali dug toj agenciji za naplatu.

Kako je točno sud naveo osnovu po kojoj ste oslobođeni obveze za ovaj dug?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

01.02.2024., 15 dana nakon što mi je poštom došao upit, započeo je "PRIJEDLOG ZA PROVEDBU JEDNOSTAVNOG POSTUPKA STEČAJA POTROŠAČA" u kojem je navedeno "[x] Potrošač se nije očitovao te se sukladno odredbi članka 79.c stavka 2. Zakona smatra da je suglasan". 

U njemu su bili navedeni glavnica, trošak i kamate osnove za plaćanje koju sam imao prema toj agenciji za naplatu. 

Zatim, 27.02.2024. u pretinac pošte e-Građanina mi je stigla sljedeća poruka:

"Deblokada računa
FINANCIJSKA AGENCIJA (FINA)
27. velj 2024. 9:10

Deblokada računa
Poštovani, obavještavamo Vas da su Vaši računi deblokirani!
Upite i reklamacije možete dostaviti putem Online servisa za predaju dokumentacije.
Za dodatne informacije posjetite besplatnu elektroničku uslugu e-Dugovanja putem sustava e-Građani.
S poštovanjem,Financijska agencija
"

Na stranici e-Dugovanja piše kako nemam blokade. Također, bankovni račun koji prethodno nisam mogao koristiti je sad u potpunosti funkcionalan.

Sad, razumijem da agencija za naplatu ne može ponovno pokrenuti ovršni postupak na temelju te osnove za plaćanje. Ali  mogu li stvoriti novu osnovu za plaćanje na temelju tog istog dugovanja od prije nekoliko godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 minuta, kemijskaolovka je napisao:

Ali  mogu li stvoriti novu osnovu za plaćanje na temelju tog istog dugovanja od prije nekoliko godina.

Moguće je da već imaju drugu raspoloživu osnovu i da Vas temeljem nje pokušaju ovršiti.

Pribavite si rješenje sud da znate poslovne brojeve osnova u odnosu na koje ste oslobođeni od obveza.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 33 minuta, kemijskaolovka je napisao:

U slučaju novog ovršnog postupka ću se svakako pokušati žaliti na temelju toga da je to dugovanje već "oprošteno".

Svakako trebate iskoristiti pravni lijek koji Vam bude na raspolaganju i uz njega prilažete pravomoćnu sudsku odluku na čiji sadržaj se pozivate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija