Jump to content

Pravomocnost sporazumnog razvoda


mihaelam

Preporučene objave

Suprug i ja smo podnijeli Sporazumni prijedlog za razvod braka 15.02.2024.

Imamo malododobnu djecu  pa smo prije toga odradili savjetovanje u centru za Socijalnu Skrb, te priložili i “Plan o zajedničkoj roditeljskoj skrbi”.

Općinski Građanski Sud u Zagrebu je rješio sa se brak razvodi 04.03.2024. i ja sam primila rješenje o razvodu braka 12.03.2024. na ruke, od strane poštara i potpisala.

Suprug nije bio na adresi i nije potpisao.

13.03.2024. je poštar napravio još jedan pokušaj uručenja, ali suprug nije bio na adresi.

19.03.2024. je stigla obavijest o pošiljci koju se moglo preuzeti u roku od 5 radnih dana, za supruga.

Na obavijesti također piše da se pošiljka vraća pošiljatelju nakon toga.

Također, na e-gradanin su mi stigle dvije odluke za plaćanje sudskih pristojbi za rješenje o razvodu: jedna za mene, jedna za supruga.

Ja sam isprintala oba rješenja, platila svako i poslala kopiju uplatnicu rješenja i rješenje preporučeno na Općinski Građanski Sud u Zagrebu, za sebe i za supruga (posebne koverte).

Moje pitanje jest: kada ce rješenje biti pravomoćno u slučaju da on nikada ne preuzme rješenje osobno ili pravi probleme oko preuzimanja?

Kako se dolazi do situacije sa sud izvjesi to rješenje na oglasnoj ploči?

Šta mi je najbolje za napraviti da ubrzam proces da rješenje postane pravomoćno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Pravomocnost sporazumnog razvoda

Poštar Vam nije dao da preuzmete pismeno koje glasi na gospodina?

Sud će ponoviti dostavu za mjesec dana, a ako je opet ne preuzme dostaviti će mu je preko e-oglasne ploče.

Također, možete već sada predložiti sudu da mu se dostavi putem sudske dostave, ako ste istu voljni platiti. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija