Jump to content

Pristup podacima o predmetu?


Wgn

Preporučene objave

Molim informaciju. Je li zakonski dozvoljeno kada bi s vlastitog profila na e-građanima pristupio usluzi e-komunikacija kako bi vidio podatke o jednoj parnici, a da nisam uključen u predmet ni u kojem svojstvu (nisam ni tužitelj ni tuženik ni svjedok)? 

Ako bi pristup preko e-komunikacije predstavljao kršenje zakona ili uopće nije moguć, mogu li kao "zainteresirana osoba" tražiti informacije o predmetu od suda? Predmet nema veze samnom, ali konkretni tuženik je moj tata, pa ne znam može li to poslužiti kao opravdanje za traženje informacija. Hvala.

uređeno: od Wgn
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , Wgn je napisao:

Molim informaciju. Je li zakonski dozvoljeno kada bi s vlastitog profila na e-građanima pristupio usluzi e-komunikacija kako bi vidio podatke o jednoj parnici, a da nisam uključen u predmet ni u kojem svojstvu (nisam ni tužitelj ni tuženik ni svjedok)? 

Ako bi pristup preko e-komunikacije predstavljao kršenje zakona ili uopće nije moguć, mogu li kao "zainteresirana osoba" tražiti informacije o predmetu od suda? Predmet nema veze samnom, ali konkretni tuženik je moj tata, pa ne znam može li to poslužiti kao opravdanje za traženje informacija. Hvala.

 Ionako ne možete ući u predmet ako niste “uvedeni” u njega. 
 

A @Borbena7 Vam je odgovorila kako možete dobiti pristup

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 03. 04. 2024. u 7:38, Borbena7 je napisao:

Neka Vam otac potpiše punomoć, pa s njom možete napraviti uvid u cijeli spis.

Hvala Vam. Mada baš i nije opcija, jer citiram tatu "ne želi me uznemiravati s tim". Probat ću ga pitati još jednom.

Smije li se pristupiti aplikaciji e-Predmet ili ni to nije moguće za osobe koje nisu u postupku?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Wgn je napisao:

Hvala Vam. Mada baš i nije opcija, jer citiram tatu "ne želi me uznemiravati s tim". Probat ću ga pitati još jednom.

Smije li se pristupiti aplikaciji e-Predmet ili ni to nije moguće za osobe koje nisu u postupku?

E-predmet nudi općenite informacije javno dostupne svima. Za detaljnije info upućuje opet na e-komunikaciju. 
 

Otac Vam mora dati punomoc ovjerenu po javnom bilježniku, a Vi onda punomoc dostaviti na sud da biste imali pristup u e-komunikaciji. Možete ju dostaviti i postom ako ne možete / ne stignete na sud. Pretpostavljam da je tako jer inače biste pitali za fizički uvid u spis na sudu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija