Jump to content

Komplikacija - obrt, promjena poslodavca, prijava


zela80

Preporučene objave

Pozdrav svima! Imam situaciju s poreznom upravom za koju vas molim pomoc i savjet.

Naime, prosle godine sam mijenjao poslodavca. Zadnji radni dan kod prethodnog mi je bio petak, a pocetak kod novog ponedjeljak. Tako su mi napravljene odjave i prijave, jer stari poslodavac ne pristaje na odjavu u nedjelju, a novi ne pristaje na prijavu u subotu. Sve to meni laiku izgleda ok i logicno i nikakav problem, e sad komplikacija - u paraleli sam imao pausalni obrt, na kojeg nisam prijavio doprinose, jer su mi iste placali poslodavci. I dobijem ja mail iz porezne uprave da sam imao prekid radnog odnosa od 2 dana i da sam morao za ta dva dana napraviti prijavu na obrt i da to moram rijesiti s HZMO. Na moje pitanje po kom osnovu su oni zakljucili takvo stanje, uputili su me na clanak 239 Zakona o doprinosa iz kojeg ja ne mogu iscitati nesto konkretno.

Moje konkretno pitanje glasi: da li oni zaista imaju osnova da me ganjaju za ta dva vikend dana? Po mojoj laickoj logici onda ispada da se poslodavac uz obrt moze promijeniti samo usred radnog tjedna?

Zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija