Jump to content

Stalni sezonac i promjena radnog mjesta


Bojankonig

Preporučene objave

Potreban mi je savjet

Več treču godinu sam stalni sezonac u istoj firmi. 

Ove sezone su me maknuli sa radnog mjesta konobar (zamjenila me prijateljica direktorice koja je na novo zaposlena) i stavili me na mjesto kuhara. (Potpisao sam stalnog sezonca kao konobar). Ne mogu to odradit  jer imam reumatski artritis i crohnovu bolest ali podpisao sam jer su mi zaprijetili sa vračanjem novca ako ne podpišem.

Našao sam drugi posao kao konobar i dao otkaz koji mi nisu primili i trebao sam potpisat molbu za prekid koju su sastavili oni. 

Odradio sam otkazni rok kao servir jer več prvi dan u kuhinji sam dobio simptome pogoršavanja bolesti (krvarenje iz crijeva, bolovi). 

Neću imati prekida radnog staža jer odmah počinjem radit u drugi firmi.

Dali ću svejedno trebat vratit novac koji sam dobio preko zime za stalnog sezonca

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 46 minuta, Bojankonig je napisao:

dao otkaz koji mi nisu primili i trebao sam potpisat molbu za prekid koju su sastavili oni. 

Što to oni imaju primiti ili ne primiti?

Što ste na kraju potpisali tj. kako je obrazloženo, zašto ste dali otkaz? Jeste upoznali HZZ s ovim otkazom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Bojankonig je napisao:

Da dajem otkaz iz osobmih razloga. 

Niste trebali ovo potpisati.

prije 1 sat, Bojankonig je napisao:

A na onome kojeg su odbili je pisalo da dajem iz zdravstvenih razloga.

Nisu oni mogli odbiti primiti otkaz.

prije 1 sat, Bojankonig je napisao:

Sa hzz sam razgovarao telefonski i šaljem jim sve u ponedeljak kada završim otkazni rok

Prema dokumentaciji morati ćete vraćati sredstva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 31 minuta, Bojankonig je napisao:

Razumijem sve i ako treba ću vratit ali dali su mi drugo radno mjesto a našao sam posao u istoj struci za koju sam potpisao ss. 

Pozovite se na ovo:

Dana 09. 04. 2024. u 10:36, Bojankonig je napisao:

stavili me na mjesto kuhara. (Potpisao sam stalnog sezonca kao konobar). Ne mogu to odradit  jer imam reumatski artritis i crohnovu bolest ali podpisao sam jer su mi zaprijetili sa vračanjem novca ako ne podpišem.

Naglasak treba biti na tome da ste zbog bolesti bili u nemogućnosti izvršavati radne obveze prema tom novom ugovoru na koji ste bili prisiljeni zbog njihove ucjene.

Također, da su Vas ucijenili sa odbijanjem zaprimanja otkaza, ako ne potpišete dokumentaciju koju su oni priložili kao sadržaj Vašeg otkaz. 

Sve ovo obavezno potkrijepite i sa nalazima doktora. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija