Jump to content

Žalba na Odluku o izboru kandidata


oblutaklutak

Preporučene objave

Pozdrav, sudjelovao sam u natječaju za posao za koji znam da je namješten. No kako mi je rečeno, da se natječaj može rušiti samo zbog proceduralnih grešaka, molio bih savjet koji od ovih nepravilnosti su uistinu dovoljne za rušenje natječaja. Riječ je naravno o državnoj instituciji. 

popis nepravilnosti:

- na web stranici poslodavca objavljena su dva istovjetna natječaja za isto radno mjesto, jedina razlika uključivala je rok prijave: starija je imala rok prijave 10.3. do 17.3., novija 15.3. do 21.3.  oba ova natjecaja jos tamo stoje, dok se na stranici ministarstva kulture nalazi samo ovaj potonji

- nigdje nije naveden popis kandidata, niti je nakon natječaja objavljena rang lista

- Odluka o izboru kandidata govori o "postupku vrednovanja kandidata" te da je izabrani kandidat "ostvario najveci broj bodova u postupku vrednovanja". No "postupak vrednovanja" nije definiran niti statutom institucije niti nekim drugim objavljenim aktom. takodjer, nije bilo pismenog ispita vec je "vrednovanje" ukljucivalo samo "razgovor". razgovor je vise manje bio povrsan, i nije bio ispitnog karaktera.

takodjer oko bodovanja imam velike zamjerke, jer smatram da je trebao uzeti u obzir radno iskustvo na ovom specificnom poslu, te strucne publikacije kandidata.

- institucija takodjer nema objavljen Pravilnik o Zapošljavanju, barem ne na internetu. niti je isti uredjen statutom

 

- posljedni edit: mogucnost zalbe je omoguceno u uputi o pravnom rijeku.

 

uređeno: od oblutaklutak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija