Jump to content

Nepriznavanje ozlijede na radu - kako sročiti žalbu


Neriman

Preporučene objave

Dragi moji  forumaši ,

 

obraćam se svima vama znalcima kako  bi mi pomogli/ udiljeliji  pokoji  savjet  kako  napisati  žalbu  na rješenje o nepriznavanju  ozlijede na  radu.

 Naime na puu  od  kuće  do  posla  sam se  poskliznula  i  pala , te sam  ozlijedila nogu.  Ozlijeda se  dogodila kad sam  izašla  iz  kuće  i  krenula prema svojem  prijevozu unutar  svojeg  dvorišta. Poskliznula sam se  po  mokrim pločicama i pala.

Hzzo mi  nije  priznao  ozlijedu na   radu  uz  obrazloženje "Uzimajući u  obzir da osiguranica u momentu nastanka  ozlijede nije bila na javnom putu, odnosno ozlijeda je nastala  u  okolnostima koje se ne  mogu prostorno  povezati redovitim putem od mjesta rada do stana u smislu odredbe članka 66.  točke  3. Zakona, zbog  kojeg  je valjalo riješiti : da se  ozlijeda  DD nastala dana 11.03.2024. dijagnoze  šifre ...ne  priznaje  ozlijedom na radu."

Prema ovome sam ja shvatila da mi  se  ne priznaje zbog  toga što  sam bila na privatnom posjedu , a ne na cesti. To  meni  nema  smisla jer  niiti  jedan čovjek  ne  može  po  zraku  preskočiti  svoje  dvorište, odnosno  ne  može od  vrata stana  ili kuće  po  zraku  doći na  cestu. To me  jako  razljutilo  jer  rade od  mene  budalu i  idiota, te sam  čvrsto  odlučila se žaliti na to rješenje.  Da  su  naveli  kako  se  ozlijeda  dogodila mojim neodgovornim ponašanjem, to bi  još  razumjela , ali  ovo  što  su  oni naveli  nema veze  sa zdravim mozgom i logikom.

Vas  znalce na forumu molim za savjet kako složiti tu  žalbu  i na  što  se pozvati.  Ako vam treba još  neki  dio  rješenja samo  javite.

Unaprijed se  zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija