Jump to content

Greška odvjetnika


gravosa

Preporučene objave

Postovani,

Poslije smrti oca i ostavinske rasprave, majka, brat i ja smo naslijedili stan i neku zemlju na Peljescu. Brat je uzeo svoj dio i odmah se odrekao dijela stana u majcino ime tako da je majka bila vlasnik 2/3 a ja 1/3. Poslije par godina odvjetnica je navodno greskom upisala na brata majcin dio imovine, to jest stana kad je majka to saznala zvala je brata i rekla mu da on nazove odvjetnicu i to ispravi ali on nije nikad nista niti zvao niti ispravljao, pravio se blesav.

Ako nema nikakvih "papira" da se majka odrice svoga dijela imovine u bratovo ime a poslije majcine smrti (prije 10 mjeseci) normalno brat je to naslijedio, moze li se to ponistiti ili ne. Mogu li traziti neke dokaze kad i kako se majka odrekla svoga dijela stana u bratovo ime.

Pa bih volio znati treba li uzimati odvjetnika ili ne.

 

Zahvaljujem.

uređeno: od Borbena7
Naslov
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Greška odvjetnika

Hvala na odgovoru, 

Imam rjesenje i u rijesenju pise da majka ja i brat naslijedjujemo stan u Dubrovniku i zemlju na Peljescu. Otac je umro 97. Na ostavinskoj raspravi brat je uzeo svoj dio zemlje ali se odreko svog dijela stana u majcino ime.

I tako je sve bilo do prije desetak godina kada se majka odrice svog dijela zemlje u bratovo ime ali ne i stana kada je i predpostavljam i nastala ta "greska. Navodno je odvjetnica bratu, uz zemlju pripisala i majcin dio stana.

I samin tim da me je majka zvala na telefon i rekla da je odvjetnica greskom upisala njen dio stana na njega, i da je i brata zvala na telefon i da  nazove odvjetnicu i kaze joj da to ispravi u dokumentimaali on po svemu sudeci nista nije uradio po tom pitanju.

Ne razumijem kako bih bolje objasnio.

 

Jos jednom hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , gravosa je napisao:

I tako je sve bilo do prije desetak godina kada se majka odrice svog dijela zemlje u bratovo ime ali ne i stana kada je i predpostavljam i nastala ta "greska.

Nije se mogla odreći. Mogla mu je svoj dio darovati, prodati ili što veće.

prije 6 sati , gravosa je napisao:

I samin tim da me je majka zvala na telefon i rekla da je odvjetnica greskom upisala njen dio stana na njega, i da je i brata zvala na telefon i da  nazove odvjetnicu i kaze joj da to ispravi u dokumentimaali on po svemu sudeci nista nije uradio po tom pitanju.

Ovo kao "greška" neće proći na sudu.

Upis brata u zemljišnim knjigama je morao biti proveden temeljne valjane isprave, a što znači isprave koju je Vaša majka potpisala.

Trebate u zk vidjeti temeljem kakve isprave je izvršen upis, a onda i što se pravno može učiniti u odnosu na istu, ako brat nije za dogovorno rješenje. Npr. opoziv darovanja, ako je u pitanju darovanje i ako su ispunjeni uvjeti za opoziv itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na odgovoru

 

Ali to i jest problem te "greske". Kao sto sam vec naveo ako me je majka zvala i rekla mi odprilike ovako...."zvala sam Ivana jer mu je odvjetnica "greskom" upisala moj dio stana da on nazove odvjetnicu i rece joj da to ispravi" znaci koliko ja razumijem, niti mu je prodala, niti mu je darivala a njen dio stana,1/3 je ipak upisana na bratovo ime.

Majka nije bila niti senilna, niti imala dementiju  niti bolesna, i umrla je pri zdravoj svijesti. Valjda bi znala da je podpisala neki dokument, darovnicu ili sto vec. Tako da nema mogucnosti da nije znala sto i o cemu mi govori/prica.

Ja zivim vani zato vas i maltretiram sa ovim "glupostima" pa cu poslusati vas savjet i kad za mjesec dana odem u Hrvatsku vidjet cu to sa zemljisnim knjigama i na koji nacin je upisano u ZK

 

Jos jednom zahvaljujem na vasem trudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , gravosa je napisao:

Majka nije bila niti senilna, niti imala dementiju  niti bolesna, i umrla je pri zdravoj svijesti. Valjda bi znala da je podpisala neki dokument, darovnicu ili sto vec. Tako da nema mogucnosti da nije znala sto i o cemu mi govori/prica.

Mora postojati isprava temeljem koje je izvršen ovaj upis, a takva isprava nema baš nikakvu pravnu snagu, ako ju je potpisala samo odvjetnica. Prema tome, i dalje Vam nedostaje dio informacija.

Također, bitno mijenja na stvari da je majka pokojna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija