Jump to content

Korištenje godišnjeg radi popunjavanja rasporeda


Kriss27

Preporučene objave

Pozdrav,

Zadnjih par mjeseci poslodavac svaki mjesec uredno koristi dan ili dva mog godišnjeg bez pitanja. Znači samo dobijem rješenje da sam na godišnjem. Kako nema potrebe za time osim da se recimo popuni raspored zamjenama, zamima me da li je to zakonito.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 minuta, Borbena7 je napisao:

Dobijete pravovremeno rješenje da možete koristiti te dane godišnjeg odmora i o kolikom je broju dana godišnjeg odmora riječ?

Dobijem na vrijeme, da. Radi se o jedan ili dva dana svaki mjesec, koje ne tražim. Koriste ga za popunjavanje rasporeda zamjenama. Zakon je nedorečen po meni, piše da poslodavac može to raditi, ali je nejasno odnose li se ta dva dana na cijeli godišnji za tekuću godinu ili može to raditi svaki mjesec. U ugovoru o radu takav način korištenja godišnjeg nije nigdje naveden.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Kriss27 je napisao:

je nejasno odnose li se ta dva dana na cijeli godišnji za tekuću godinu ili može to raditi svaki mjesec

Čl. 83. Zakona o radu jasno kaže da ako radnik koristi godišnji odmor u dijelovima da mora tijekom kalendarske godine za koju ostvaruje pravo na godišnji odmor iskoristi najmanje dva tjedna u neprekidnom trajanju, osim ako se radnik i poslodavac drukčije ne dogovore, a što očito nije slučaj kod Vas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija