Jump to content

Objavljivanje tuđih fotografija/screenshotova u FB grupama


this_username_is_taken

Preporučene objave

Da li je objavljivanje tuđih fotografija/screenshotova sa dating aplikacija u zatvorenim facebook grupama legalno?

Radi se o grupama gdje žene upozoravaju druge žene na problematične muškarce i one koji varaju, od informacija se stave fotografija te osobe ili screenshot njegovog dating profila, te se u komentarima objave napišu ostali detalji..da li može biti kakvih pravnih posljedica za osobu koja tako nešto objavi?

Vani u Americi su takve grupe još žive no unutar EU ih je facebook dosta pogasio, pretpostavljam zbog GDPR-a..no osim eventualnog brisanja facebook grupe, da li kreator takve objave, ako se sazna tko je objavio, može snositi kakve pravne posljedice za tako nešto tj. pod koje pravne odredbe bi spadala navedena problematika?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije legalno i moglo bi se raditi o kaznenom djelu nedozvoljena uporaba osobnih podataka (fotografija je osobni podatak koji e u ovom slučaju koristi bez znanja vlasnika podatka, tj. te osobe).

To je formalno tako, međutim ne znam kako bi sud na to gledao u nekom konkretnom postupku s obzirom na to s kojim ciljem se takve fotografije dijele (ne zlonamjerno)...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , drot13 je napisao:

Nije legalno i moglo bi se raditi o kaznenom djelu nedozvoljena uporaba osobnih podataka (fotografija je osobni podatak koji e u ovom slučaju koristi bez znanja vlasnika podatka, tj. te osobe).

To je formalno tako, međutim ne znam kako bi sud na to gledao u nekom konkretnom postupku s obzirom na to s kojim ciljem se takve fotografije dijele (ne zlonamjerno)...

I dalje ne postoji javni / pretežiti interes. Nije razmjerno ostvarenju cilja. Plus ne može se verificirati, a i da može, duboko je problematično. 


 

A sve moderatore / admine AZOP može kazniti. Neki dan sam čitao jedan primjer nekog stranog tijela za nadzor osobnih podataka gdje su kažnjeni za grupu vezanu za loše poslodavce. 
 

 

uređeno: od Ivo Kermartin
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav. Ne mogu se ja sjetiti 2017 te sve tocno .. grupa narcisi muski ..

Objavljene slike ,price . Zatvorena grupa isto  .. no da, neko je prijavio ,grupa je ugašena za manje od 2 dana. Sta je bilo ne znam,nisam admin. Nije odgovor nikakav , znam,samo primjer sam vam dala sta sam vidjela . 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija