Jump to content

Problem sa naplatom web stranice


zgajo

Preporučene objave

Imam problem s naplatom potraživanja za web stranicu koju sam izradio za susjeda. Ukratko, dogovorili smo se u 4. mjesecu da ću mu izraditi web stranicu za njegov novi posao. Komunikacija je većinom išla preko poruka. Poslao sam mu ponudu preko poruke koju je prihvatio isto odgovorom na poruku.

Tijekom 4. mjeseca sve je bilo u redu, no u 5. mjesecu se prestao javljati. Sredinom 5. mjeseca sam završio stranicu, ali ne 100% jer nisam dobio sve materijale od njega. Uložio sam oko 100 EUR u izradu stranice i radio sam na njoj svaki dan po nekoliko sati, van svog redovnog posla.

U 6. mjesecu sam mu poslao poruku sa svime što sam napravio, što on nije ispunio svoj dio dogovora i da očekujem da me isplati. Javio se i rekao da je njega netko prevario i da nije pokrenuo posao za koji mu je trebala stranica. Rekao je da će mi platiti pola dogovorenog iznosa iste večeri, no od tada se ne javlja i izbjegava me.

Zanima me mogu li ga tužiti za neplaćanje i kako da krenem s time?

Dogovarali smo se bez računa na firmu, to je bilo usmeno i bez ikakvog traga na porukama.

Mislio sam mu poslati račun preko firme s rokom plaćanja od tjedan dana, pa ako ne plati pokrenuti neki postupak.

 

Ne znam koliko je ovo bitno:

On živi ovdje, ali je prijavljen u inozemstvu. Također, zena mu zivi ovdje i ona je prijavljena ovdje.

Unaprijed zahvalan na svakom savjetu!

uređeno: od zgajo
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija