Jump to content

Problematicno gradj.poduzece


anonimno

Preporučene objave

Kupio sam stan tako sto sam jos prije 2 godine

sklopio predugovor s gradjevinskim poduzecem

i isplatio 30% vrijednosti stana.Zavrsetak kasni

vise od godinu dana,ali su u zgradi u tijeku unutarnji radovi. Sada se meni javlja gradjevinska firma i ucjenjivacki kaze ili isplati preostalih 70% ili da raskidamo predugovor s povratom novca.Razlog je jednostvan 1m2 je skocio za 400-500 Eura i oni taj stan mogu prodati skuplje.U predugovoru stoji da ja placama ostatak kad oni ishode kredit,zatim izvrse etaziranja,dobiju uporabnu dozvolu i oslobode nekretninu svih tereta.Za etaziranje nisam dobio povratnu informaciju je li napravljeno,uporabnu dozvolu nemaju,niti je zgrada oslobodjena tereta iako me uvjeravaju da ja 70% trebam isplatiti banci a ne njima a da ce meni banka izdati brisovno ocitovanje(to je usmeno receno ne znam je li izvodljivo). Sta mi vi sugerirate? Sta ukoliko gradj.poduzece odluci jednostrano raskinuti predugovor i stan drugom prodati,sta da cinim

u tom slucaju? Naravno na sud mi se ne ide jer

postupak ce trajati vjecnost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako ste vi ispunili sve svoje obveze prema predugovoru, a oni nisu, oni NE MOGU jednostrano raskinuti ugovor., a vi ih možete tužiti na sklapanje glavnog ugovora i tražiti naknadu štete.

 

svakako tražiite i privremenu mjeru zabrane otuđenja i opterećenja navedene nekretnine da im zakočite sve.

savjet - angažirajte odvjetnika da ih preplaši jer će se smiriti kada im se kaže da nisu u pravu i kada shvate što mogu izgubiti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija