Jump to content

Upit


joso-legija

Preporučene objave

Danas dobio riješenje za novi izračun mirovine nakon trajnog dobivanja HRVI,a po novom izračunu dobio manju mirovinu nego šta dobivam sad😤.

U riješenju piše da nisam bio pripadnik SJP iako sam bio pričuvni sastav(520 dana).

Branitelji moji ne znam šta više očekivati od ove države.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , joso-legija je napisao:

Delta70,nas iz pričuve tretiraju kao da smo bili zaštitari u Plodinama,a ne na ratištu!!

Treba znati da to što rade nema zakonsko uporište i treba se boriti i ne posustati pogotovo nama koji primamo mirovinu ali nije u skladu sa pravilnikom i očekivanjima. Hrvatske ratne invalide koji su stekli hrvi po novom zakonu su izjednačili sa dečkima koji su sudjelovali u Civilnoj zaštiti (NZ) i na osnovu toga stekli status branitelja te isto primaju minimalnu braniteljsku kao i mi koji smo godinama po bolnicama što je nedopustivo. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , revizor je napisao:

Smatraju nas teretom države.

Možda država da - govorim u svoje ime, hvala na vašoj žrtvi i vrlo mi je žao zbog vaših zdravstvenih ratnih posljedica i minimalnih mirovina.🥰

Iskreno vjerujem da ne govorim samo u svoje ime.

Dečki @joso-legija, @Delta70, @huskyCRO, @revizor ne dajte se...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , huskyCRO je napisao:

Treba znati da to što rade nema zakonsko uporište i treba se boriti i ne posustati pogotovo nama koji primamo mirovinu ali nije u skladu sa pravilnikom i očekivanjima. Hrvatske ratne invalide koji su stekli hrvi po novom zakonu su izjednačili sa dečkima koji su sudjelovali u Civilnoj zaštiti (NZ) i na osnovu toga stekli status branitelja te isto primaju minimalnu braniteljsku kao i mi koji smo godinama po bolnicama što je nedopustivo. 

Jedan sam od tih koji su ostvarili status branitelja preko sudjelovanja u NZ 1991. Ne bojte se, nismo lovci na minimalnu braniteljsku jer skoro 30 godina nismo imali nikakva braniteljska prava, pa uglavnom imamo kakav-takav radni staž preko kojeg ostvarujemo mirovinu veću od minimalne braniteljske. Koliko je meni do sada poznato, proračun ću oštetiti samo za jedno grobno mjesto, zastavu i plotun.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam odustao. Zašto?Nemam snage.Brak mi je propao,djeca ostala sa bivšom u austriji.jednostavno sam odvagao što mi je bolje.50 eura me ne će spasiti.malo radim u sezoni poljprivrede i zivim.skromno ,al pošteno.Svima želim zdravlje i mir u srcu i duši.pobjedili su nas.nazalost.sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam isto tako odustao ali imam srecu sta radim jos uvijek i primam 150 eur invalidske mirovine (profesionalna). Dakako da su nas pobjedili na nacin sto su poticali organizaciju raznoraznih braniteljskih udruga sa svojim udbaskim poltronima, ostavili stvarne branitelje razjedinjene i isto tako nemocne bolesne i nesnalazljive stvarne branitelje. Sa o volikim vremenskim odmakom mozemo zakljuciti da je sve to dobro planirano i smisljeno .Zato je dobro sto postoji ovakav forum .

Pozdrav svim istinskim braniteljima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija