Jump to content

zakonski dijelovi nasljedstva


anonimno

Preporučene objave

hvala na brzom odgovoru.

ako se ne varam,ako bračni drug nije zatražio izdvajanje iz ostavine svog dijela,tada budući su nužni dijelovi 1/2 zakonskog za svakog od njih nužni dio iznosi 1/6!

 

Čitao sam po forumu ali nisam dobio odgovor,šta ako je i drugi bračni drug preminuo prije nego se ostavinska rasprava za prvim održala,tada on nije bio u mogućnosti tražiti izdvajanje iz nasljedstva jer nije doživio ostavinsku?

Dali će se onda smatrat kao da on nije ništa nasljedio i ostavina dijelit na pola na dvoje djece

ili je on nasljedio trenutkom smrti svog supružnika pa će se podijelit najprije ostavina na 3dijela a onda nova ostavinska da bi se njegov dio podijelio 1/3 na dvoje djece?

Oprostite na ponovnom propitkivanju ali to mi je od iznimne važnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bračna stečevina se izdvaja samo na zahtjev.

Ako su vam oba roditelja pokojni, ja ne bi komplicirala s njihovim bračnim stečevinama, kad na kraju ispada da se imovina oca (u koju je uključena majčina bračna stečevina) i imovina majke (u koju je uključena očeva bračna stečevina) dijeli među dvoje djece.

De facto, krajnji rezultat vam je isti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Kada nema oporuke kako nasljeđuju djeca i bračni drug pokojne? u zakonu stoji da bračni drug i potomci nasljeđuju iste dijelove! npr. ako je dvoje djece i bračni drug to znači da nasljeđuju po 1/3 svaki ili se nasljeđuje 1/2 bračni drug i 1/2 djeca(ako su dvoje svaki po 1/4)

Hvala unaprijed na pojašnjenju

 

E, sad sam zbunjena.

Cijelo vrijeme pričamo o zakonskom nasljeđivanju, a sad vi ubacili oporuku.

Pa, sad ili ja nisam dobro pročitala vaše pitanje (koje počinje: "Kad nema oporuke..."), ili se vi niste precizno izrazili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa ako ste već toliko poznati s terminima onda si lijepo skinite sa neta zakon o nasljeđivanju i pročitajte članak o nužnom dijelu.

stvarno je jasan i jednostavan za shvatiti svakoj osobi koja zna čitati.

 

budite barem od pocetka iskreni i dajte sto vise informacija jer ljudi se ovdje trude pomoci vam a od njih radite budale.

kao da oni nemaju pametnija posla nego se natezati ovdje sa nekim "pametnjakovicem"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija