Jump to content

Darovni ugovor


Noname2

Preporučene objave

Poštovanje,

Ljubazno Vas molim za savjet, imam 2 pitanja.


1. Djed je prodao nekretninu i sada želi dio novaca darovnim ugovorom isplatiti djeci, njih troje. Iznos bi podijelio približno na 4 dijela. Djed živi sa kćeri no bratski odnosi nisu dobri i nemaju nikakav kontakt sa njim i baš zbog toga se želi napraviti isplata. Moje pitanje je da li poslije djedove smrti, kćer (moja mama) može imati problema još u vezi te prodane nekretnine od strane braće u smislu da traže još dodatnu isplatu iznosa (nužni dio) koji je pripao djedu 1/4, a već su isplaćeni? To je njihova rodna kuća. 

2. Djed je darovnim ugovor prije 5 godina meni dao nekretninu i zemlju koja će u međuvremenu biti prodana. Provedeno je sve uredno na moje ime u zk. Da li bi taj isti darovni ugovor morao biti naveden i u ostavinskoj? Ako da, da li sam dužan maminoj braći isplatiti nužni dio i u kojem bi to omjeru bilo? - djedova rodna kuća 


Budući da djeda ne posjećuju....htio bih da mama nema nikakvih problema kao niti ja. 
Moje isprike na podužem upitu.

Hvala unaprijed! Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija