Jump to content

Porez na Mirovinu


makaranin91

Preporučene objave

prije 7 minuta, makaranin91 je napisao:

Poštovani forumaši kako se izračunava porez na Mirovinu? HRVI sam 40%,3dice..Dali postoje neke olakšice? 

Osnovni osobni odbitak je 560 €

Za prvo dijete olakšica 280 €

Drugo dijete olakšica 392 €

Treće dijete olakšiva 560 €

i još olakšica za  HRVI  560 €

Dakle, da bi plaćao porez trebao bi imati bruto mirovinu veću od 2352 €

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 54 minuta, makaranin91 je napisao:

😁a za to trebam biti akademik i po..Dica su na ženu upisana. Poslat ču mail na poreznu i u mirovinsko pa se malo posavjetovati. Hvala poštovani Gordon

Posavjetuj se ti prvo sa ženom i izračunajte šta vam se više isplati, ti svakako nećeš plaćati porez na  bruto mirovinu do 1120 €.

Ako bi npr. imao bruto mirovinu 1500 €, porez bi bio 22.80 €.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, makaranin91 je napisao:

😁a za to trebam biti akademik i po..Dica su na ženu upisana. Poslat ču mail na poreznu i u mirovinsko pa se malo posavjetovati. Hvala poštovani Gordon

Mislim da vam je jednostavan izbor. Ostavite djecu na ženi da ona dobije olakšice na njih a svoj HRVI upišite u poreznoj samo u PK i imate duplu olakšicu, 1120 eur.

U mirovinsko ne treba niti ići, ja sam to sve riješio u poreznoj, došao sa rješenjem o invaliditetu i upisali u PK.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 49 minuta, MarkoDelija je napisao:

Mislim da vam je jednostavan izbor. Ostavite djecu na ženi da ona dobije olakšice na njih a svoj HRVI upišite u poreznoj samo u PK i imate duplu olakšicu, 1120 eur.

U mirovinsko ne treba niti ići, ja sam to sve riješio u poreznoj, došao sa rješenjem o invaliditetu i upisali u PK.

Bio u poreznoj s Hrvi rjesenjem. Došao upisati u  karticu da mi kao samcu umanji porez za invalidnost 20% . Kaže žena da je to sve evidentirano u kompjuteru preko MB. Još nisam dobio nikakvo rješenje o izracunu mirovine hzmo. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Gordon712 je napisao:

Osnovni osobni odbitak je 560 €

Za prvo dijete olakšica 280 €

Drugo dijete olakšica 392 €

Treće dijete olakšiva 560 €

i još olakšica za  HRVI  560 €

Dakle, da bi plaćao porez trebao bi imati bruto mirovinu veću od 2352 €

znaci mirovina  mi je  1115€ na listi dole za isplatu. NE PLACAM POREZ

 o od ovog mjeseca mirovina je 1198 € .....koliki bi bio porez?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Nixon1973 je napisao:

Bio u poreznoj s Hrvi rjesenjem. Došao upisati u  karticu da mi kao samcu umanji porez za invalidnost 20% . Kaže žena da je to sve evidentirano u kompjuteru preko MB. Još nisam dobio nikakvo rješenje o izracunu mirovine hzmo. 

Poštovani Nixon1973, evo dobio odgovor na mail da mi isplaćuju mirovinu u skladu s rješenjem i podacima iz Porezne. Pa sam nazva Poreznu i kažu mi da mi invalidnost HRVI 40% nije upisana...i da moram doči osobno potpisat zahtjev i priložit riješenje o HRVI. A da če onda HZMO na sljedećem obračunu obračunat u skladu s mojom PK. Znači HZMO vidi poreznu a porezna nevidi moju Invalidnost bez moje Osobne Prijave o Invalidnosti.

Još je ljubazna službenica rekla da je to ispravak osobnih podataka i da ništa preko telefona ili maila ne mogu napravit...osobno doči ili preko e- građani. Pozdrav s Jadrana 

A mail sam poslao u HZMO jutros..nema šta brzi su.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, makaranin91 je napisao:

Poštovani Nixon1973, evo dobio odgovor na mail da mi isplaćuju mirovinu u skladu s rješenjem i podacima iz Porezne. Pa sam nazva Poreznu i kažu mi da mi invalidnost HRVI 40% nije upisana...i da moram doči osobno potpisat zahtjev i priložit riješenje o HRVI. A da če onda HZMO na sljedećem obračunu obračunat u skladu s mojom PK. Znači HZMO vidi poreznu a porezna nevidi moju Invalidnost bez moje Osobne Prijave o Invalidnosti.

Još je ljubazna službenica rekla da je to ispravak osobnih podataka i da ništa preko telefona ili maila ne mogu napravit...osobno doči ili preko e- građani. Pozdrav s Jadrana 

A mail sam poslao u HZMO jutros..nema šta brzi su.

Bilo mi je i čudno da su naše institucije toliko ravne i umrežene da dobijem takav odgovor od službenice porezne. Ona je samo ukucala moje ime i prezime i vidila da imam inv 20% priznatu od MB. Zbog čega i zašto mi to nije odmah upisala u pk karticu prema priloženom rješenju hrvi  pripisujem njenom neznanju, ili sam pogodio tocno vrijeme za pauzu i kavicu u kafiću. 

Uglavnom pričekati ću rješenje hzmo o mirovini, te ću opet ići na poreznu s oba rješenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 50 minuta, sivko je napisao:

Ti si trenutno u vakuumu,nisi zaposlenik a bez rješenja nisi ni umirovljenik.

Mislim da bi trebao ići na HZMO jer oni odmah obračunavaju (skidaju) poreze.

Opet ne vidim razlog da se to odmah ne upise u pk. Svi smo dobili 3 primjerka hrvi, a 1 duplikat je za poreznu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolege drage kad bi  oni sve odrađivali po PS onda mi nebi trebali obilazit šaltere porezne i drugih institucija,upravo se desilo i meni isto prije 2,3 god.. dođem na poreznu a teta mi kaže,mi vam to dobijemo službeno i ide ona po spisku i naravno nema me na spisku,zato je uzela riješenje i upisala u PK što sam kasnije popratio na e porezna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , Nixon1973 je napisao:

Opet ne vidim razlog da se to odmah ne upise u pk. Svi smo dobili 3 primjerka hrvi, a 1 duplikat je za poreznu. 

Zato što su u pitanju dva različita ministarstva.U jednom otvaraju poštu odmah a u drugom ostave u ladici da se malo "kiseli".Pa onda dodaš slobodne dane,godišnji,bolovanje...i ode sve u 3pm.Ja sam čekao svoju (starosnu) 4.5 mjeseci (dobio dobru otpremninu pa mi se nije žurilo) kad na kraju zovem u HZMO a ono teta na dugotrajnom bolovanju a predmet u ladici.Sva sreća šefica uljudna i riješili sve za 8 dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija