Jump to content

Odgovornost sudskih vještaka


anonimno

Preporučene objave

Zanima me da li stranka može protiv sudskog vještaka čiji je nalaz ispod minimalnih kriterija struke i koji godinama uopće ne odgovara na pismene primjedbe poduzeti nešto, ili je to isključiva privilegija suda.

 

Postoji li nešto kao npr. sud časti pri udruženju vještaka, na sličan način kao što postoje odgovarajuće instance u odvjetničkoj ili javnobiljženičkoj komori?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, stranka ima pravo tražiti izuzeće sudskog vještaka ako zato postoje opravdani razlozi.

Sve ostalo vezano za sudske vještake pogledajte na stranici Hrvatske udruge sudskih vještaka: www.sudski-vjestaci.hr.

Osim ove udruge postoje još neke kojima nažalost ne znam naziv.

Možda je vaš vještak baš iz ove udruge. Provjeru da li je član možete pogledati na navedenoj web adresi (adresar članova).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na odgovoru, ali moje pitanje se odnosilo na odgovornost vještaka nakon podnošenja neurednog nalaza, a ne izuzeće.

 

Naime, izuzeće ima smisla prije nego što je vještak podnio nalaz, ako se može očekivati da postoje razlozi za sumnju u njega.

 

Ako je nalaz već podnio i novac digao, može se tražiti novo vještačenje, izuzeli ga ili ne. A on će sa svojim nepoštenim radom nastaviti i dalje i dizati novac lakovjernim strankama, ako nitko ništa ne poduzme.

 

Svejedno, još jedanput zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija