Jump to content

Čl. 197?


Silvija223

Preporučene objave

Potrebna mi je pomoć. Blokirana sam i na Fini u očevidniku su u redu tri ovrhovoditelja. I uredno se naplaćuje, odnosno ostatak od zaštićenog dijela plijeni Fina. Međutim, sad je jedan od njih, Eos Matrix, zatražio od mog računovodstva da se mimo Fine isplaćuje direktno njima i pozivaju se na čl. 284 iako i u tom članku u stavku 1 je prvo fina, a u stavku 2 piše da se može tražiti izravno od poslodavca i prijete kaznama odnosno namirenjem štete od mog poslodavca. U čl. 197 piše da poslodavac može vršiti ovrhe jedino ako NE isplaćuje plaću na račun kod banke, što je ovdje slučaj. Iz Eos Matrixa tcrde da se taj članak odnosi samo na sudske, a ne i izvansudske ovrhe i tvrde uz prikrivene prijetnje da poslodavac mora izvršiti ovrhu bez obzira na Finu i očevidnik i prednosni red i to prema čl. 284. Imaju li oni pravo i ako nemaju kako  da se obranimo? Meni je zapravo svejednk hoće li se oni naplatit prvi ili drugi, no zašto bi poslodavac radio ekstra ako ne mora. Hvala na pomoći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija