Jump to content

savjet


anonimno

Preporučene objave

Cjelokupnu imovinu majke (u kojoj je sastavni dio nasljedstvo iza oca) po zakonu imate pravo naslijediti vi i drugi muž majke na jednake dijelove.

Na imovini stečenoj u braku radom, drugi muž majke ima pravo tražiti bračnu stečevinu, a ostatak dijelite na jednake dijelove.

Naravno, u krug nasljednika idu i vaša (polu)braća i (polu)sestre, ako ih imate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gospodicna Notarice,

moja najveca zabrinutost je sto sam se ja ODREKAO svoga dijela u korist majke .Neki ljudi koje sam kontaktirao su mi rekli da na tom dijelu koga sam se odrekao ja nemam prava traziti cak ni nuzni nasljedni dio i da to u slucaju smrti sve pripada mome ocuhu izuzev onoga sto se nisam odrekao (potrazivanja moje majke od strane drzave)

Iskrno da vam kazem malo me sve to zateklo nepremnog .Kontaktirao sam advokata i on mi je rekao da ne mogu pobiti moje odricanje cak ni zabludom.

Molim vas pomozite vasim strucnim misljenjem

Zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste to spomenuli, ali sam pretpostavila da ste se to odrekli u korist majke na ostavini iza oca, i to imovine koja pripada ocu. To je bio jedan postupak, koji nema nikakve veze s postupkom ostavine iza vaše majke jednog dana.

Imovina od oca koja je ušla u imovinu majke, stapaju se zajedno, postaju jedno jedinstvo, postaju samo majčina imovina.

A kad će se naslijeđivati majčina imovina (ta ukupna i cjelovita, u kojoj je dio ono što je dobila iza oca), vi ćete opet biti pozvani da je se prihvatite, ustupite, odreknete, kao što ste na to bili pozvani iza oca.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam kontaktirao neke odvjetnike i oni su mi rekli da sam se ja odrekao svoga dijela i da je to neopozivo i da u slucaju smrti moje majke sva imovina koju ona ima prelazi 1/1 na ocuha,posto sam se ja odrekao nasljedja a to se u pravu kako oni su rekli uzima kao da nikad nisam ni bio nasljednik.

i sto je sad tocno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija