Jump to content

Ovrha i porodiljna naknada


IRENA 1990

Preporučene objave

Korisnik sam porodiljne naknade i radi smanjenih primanja nisam bila u mogućnosti vracati kredite i ostala dugovanja prema erste banci. Svaki cas ce mi doci ovrha. To su moji dugovi i ja cu to poceti vracati, znam da porodiljna naknada nije ovrsna ali ja zelim svaki mjesec uplacivati cca 150 eura dok se ne vratim raditi. Da li se tako moze dogovoriti kad stigne rješenje od JB? I s kim se to dogovorim? S vjerovnicima? Ukoliko se tako dogovorim da li se moram bojati pljenidbe pokretnina? Jedino na sebi imam auto 12 godina star. Nekretnina nemam. 

Ne bjezim od obaveze placanja, samo sam uplašena da li je moguće da mi uzmu auto, unatoč tome sto cu placati za ovrhu.. Taj auto mi je sve radi djece, zato se bojim. Hvala. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Morate otvoriti zaštićeni račun i navesti uplatitelja zaštićenog primanja. 

To sve obavite na Fini, tamo će vam pomoći oko toga.

Kada stigne rješenje od JB tada je već kasno. Naravno, vi uvijek možete samostalno uplaćivati koliko želite da smanjite dug ali

ovrhu vam neće maknuti. 

Ako dug nije prevelik i ako ćete redovito plaćati, nitko vam neće uzeti automobil niti pokretnine.

Sve ovisi o visini duga, dinamici otplate duga i vremenu otplate.

Javite se vjerovniku, objasnite situaciju. Ako reagirate PRIJE ovrhe, postoji mogućnost dogovora gdje banke čak znaju napraviti i reprogram kredita

a sve da bi vam olakšali otplaćivanje. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani evo nastavno na temu javljam se da iznesem svoje iskustvo po vasem savjetu sto ste mi savjetovali prosli tjedan. 

Dakle bila sam na rubu blokade i to vise njih u jednoj te istoj banci gdje sam imala dugove po karticama, kreditima i dozvoljenom minusu,a i korisnik sam porodiljne naknade. 

Cula sam se sa sluzbom banke sve sam objasnila kako ste me i uputili. Danas sam s njima rijesila pocek od 12 mjeseci, gdje cu samo placati kamate plus kompletno refinanciranje u jednu obavezu. Spasila sam se kaosa i ne spavanja i ovrhe. Tako da u pravu ste, ne treba bježati od poziva iz banke, oni samo zele svoje novce natrag, ali evo moze se sve s njima dogovoriti, samo kako ste i vi rekli, na vrijeme. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , IRENA 1990 je napisao:

Postovani evo nastavno na temu javljam se da iznesem svoje iskustvo po vasem savjetu sto ste mi savjetovali prosli tjedan. 

Dakle bila sam na rubu blokade i to vise njih u jednoj te istoj banci gdje sam imala dugove po karticama, kreditima i dozvoljenom minusu,a i korisnik sam porodiljne naknade. 

Cula sam se sa sluzbom banke sve sam objasnila kako ste me i uputili. Danas sam s njima rijesila pocek od 12 mjeseci, gdje cu samo placati kamate plus kompletno refinanciranje u jednu obavezu. Spasila sam se kaosa i ne spavanja i ovrhe. Tako da u pravu ste, ne treba bježati od poziva iz banke, oni samo zele svoje novce natrag, ali evo moze se sve s njima dogovoriti, samo kako ste i vi rekli, na vrijeme. 

Super. Dobro ste napravili.

Najgore je biti pasivan i prepustiti se.

Nitko neće vaše probleme riješiti umjesto vas.

Tako da, još jednom, bravo !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija