Jump to content

Ovrha na plaću dražavnog službenika


anonimno

Preporučene objave

Molim ako netko zna koji princip ovrhe se provodi nad državnim službenicima. Presudu je donio nakon općinskog i županijski sud, žalbe nije bilo te je slučaj zaključen i pokrenuta ovrha za koju je potvrda stigla da je 15.3.2007. ovrha i došla u gradsko poglavarstvo gdje bi trebala sjesti na plaću jednog službenika. Mogu li na isplati njegove slijedeće plaće očekivati novce na svom računu? Odvjetnik mi kaže da je pitanje dana kad bih novce trebao dobiti a s obzirom na sve što se događa sumnjičav sam u državne hodnike i labirinte.

Molim tko zna ako treba još detalja pišem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije bitno gdje ovršenik radi, bitno je da mu se može skidati 1/3 plaće, osim ako je za uzdržavanje onda može i polovica. Isplata ne vjerujem da će biti na idućoj plaći, s obzirom na datum, ali bi mogla na slijedećoj. Jedino ćete se na isplatu načekati ako je njegova plaća već opterećena do 1/3.

P!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što to znači. Uzdržavanje nije. No meni je porezna uredno sjela ovrhom na plaću odmah čim sam dobio obavijest iako mi je opterećeno 60% plaće kreditom. I do kad bi čovjek trebao čekati dok ovršenik ne plati tu 1/3 tj. svoj 30 godišnji kredit ??

Zanima me gdje se može provjeriti tko vodi te slučajeve u drž.službama u vezi plaća, jel to odjel računovodstva u toj gradskoj upravi ili na razini države, jer debelo sumnjam u odugovlačenja koja meni i svima koji su imali ovrhe u tvrtkama koje nisu državne nisu bila moguća.

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Svilena je napisao:

Nije bitno gdje ovršenik radi, bitno je da mu se može skidati 1/3 plaće, osim ako je za uzdržavanje onda može i polovica. Isplata ne vjerujem da će biti na idućoj plaći, s obzirom na datum, ali bi mogla na slijedećoj. Jedino ćete se na isplatu načekati ako je njegova plaća već opterećena do 1/3.

P!

Stvarno mi nije jasno ovo, ako mu je 1/3 plaće opterećena slijedećih 20 godina kreditom kad ću se ja naplatiti? Molim pomozite. Pitam zato što je prošlo već 2 mjeseca od rješenja o ovrsi a ništa se ne događa i ne znam koga da pitam da mi da odgovor gdje je zapelo. Samo to me zanima.Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pošaljite pismeni upit službi obračuna plaća i tražite da vam objasne gdje je zapelo. Isto tako navedite da ukoliko ne odgovore u roku 8 dana da ćete upit proslijediti na veću instancu koju ćete obavijestiti o nepravodobnom izvršavanju obveza.

Pismeni upit pošaljite primkom povratnicom (AR).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ani2 je napisao:

Pošaljite pismeni upit službi obračuna plaća i tražite da vam objasne gdje je zapelo. Isto tako navedite da ukoliko ne odgovore u roku 8 dana da ćete upit proslijediti na veću instancu koju ćete obavijestiti o nepravodobnom izvršavanju obveza.

Pismeni upit pošaljite primkom povratnicom (AR).

Puno hvala ani2 tako ću odmah i napraviti pa se javim nakon odgovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ani vam je dobro rekla.. Ukoliko ne izvršavaju obvezu po rješenju o ovrsi, a ne postoje zapreke za isto, oni su odgovorni za to i protiv njih u istom ovršnom postupku možete tražiti isplatu cijelog iznosa. u svakom slučaju, napišite im dopis uz opomenu da ukoliko vas ne obavijeste o o tome ima li zapreka i zašto se ne izvršava da ćete tražiti ovrhu protiv njih. Preporučeno s povratnicom!

P!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svilena je napisao:

Ani vam je dobro rekla.. Ukoliko ne izvršavaju obvezu po rješenju o ovrsi, a ne postoje zapreke za isto, oni su odgovorni za to i protiv njih u istom ovršnom postupku možete tražiti isplatu cijelog iznosa. u svakom slučaju, napišite im dopis uz opomenu da ukoliko vas ne obavijeste o o tome ima li zapreka i zašto se ne izvršava da ćete tražiti ovrhu protiv njih. Preporučeno s povratnicom!

P!

Ok.Ali ne znam koje su to zapreke gdje piše to u Ovršnom zakonu ili?

Hvala i tebi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Vidim da moj problem ide pod ovu temu pa molim pomoć..01.8. je Općinski sud zaprimio moj nalog i uplatnicu za izlazak sudskog dostavljača protiv ovršenika koji je državni službenik. Ovrha je pravovaljana i sad me zanima koliko treba vremena za naplatu ako ima sredstava na računu? Može li izbjeći tu dostavu i što onda? Ima li on pravo kakve žalbe? hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mido je napisao:

Vidim da moj problem ide pod ovu temu pa molim pomoć..01.8. je Općinski sud zaprimio moj nalog i uplatnicu za izlazak sudskog dostavljača protiv ovršenika koji je državni službenik. Ovrha je pravovaljana i sad me zanima koliko treba vremena za naplatu ako ima sredstava na računu? Može li izbjeći tu dostavu i što onda? Ima li on pravo kakve žalbe? hvala

vidim nitko ništa ne odgovara, godišnji ili što.

v :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija