Jump to content

Bivši suprug odbija iseliti iz moje kuće


plava4321

Preporučene objave

Lijep pozdrav svima,

bila sam u braku s bivšim mužem preko 20 godina te imamo odraslo dijete u dvadesetima. Ove godine smo se rastali (sporazumni sud) jer je bivši muž (inače hrvi, 40% invalidnosti više na temelju 'psihe') prodao svoju kuću i imanje te nam lagao i kupio kuću drugoj ženi koja se pretvarala da je obiteljska prijateljica i istu prepisao na nju kako bi ispalo da on nema ništa i zato živi u kući mog djeteta i mene koju sam stekla od roditelja. Dijete je zbog posla van grada, a ja u inozemstvu. Otac joj nikad nije bio otac ni emocionalno, podržavajuće ni financijski. Sve sam sama plaćala, školovala i uzdržavala dok je on u potpunosti uništio našu kuću, živio parazitski, sebično i sad ne želi izaći iz nje te je već nezakonito promjenio brave jer zna da s obzirom da je rastava provedena nema temelja nastaviti živjeti u našoj kući. Izigrava žrtvu, bahatost i sl. te je nemoguće s njim komunicirati na nekoj formalnoj razini. Planiramo provesti renovaciju i sanaciju jer je kuća u potpunosti uništena s njegove strane, obavijestili smo ga o tome na pošten način bez obzira na njegovo trulo ponašanje no on odbija izaći, a ne želi živjeti u kući koju je kupio ženi jer mu je ovo atraktivnija lokacija (gradska zona). S obzirom na njegovu prirodu, drugu kuću sigurno nije kupio na poklon, a da pritom nije sklopio ugovor o doživotnom uzdržavanju ili nešto slično. Govorimo o čovjeku bez empatije, koji nas je godinama iskorištavao samo zbog svog benefita, emocionalno, psihički, financijski te nam sad još želi uzeti stečevinu koju je uništio i nije uzdržavao. Svoje imanje (stečevinu) je prodao kao što sam rekla, bez našeg znanja, a tu sam uložila u veći namještaj, manje dekore i generalno održavanje. Dijete i ja želimo samo naše zakonsko vlasništvo što se tiče naše stečevine, ne tražimo nikakav njegov udio niti išta. Što napraviti, pokrenuti po tom pitanju, savjeti dobrodošli i hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija