Jump to content

Rastava braka i imovinsko rješenje


lexis_123

Preporučene objave

Pokrenula sam zahtjev za rastavu braka prije godinu dana. Sa suprugom sam 20 godina u braku i nemamo više maloljetne djece. Imamo jedno dijete skupa i ja imam dvoje djece iz prvog braka. Danas sam zaprimila rješenje gdje me suprug tuži za nekretninu u kojoj trenutno živimo. Da objasnim pozadinu priče: otac mojih dvoje starijih djece bio je deminer i poginuo je tijekom rada. Ja sam dobila odštetu i od toga sam izgradila kuću u BIH, odkud i jesam. Kuću u BIH sam prodala tijekom braka sa sadašnjim suprugom i od toga smo napravili kucu u RH gdje smo kao povratnici iz BIH ostvarilip pravo na besplatno zemljište i građevinski materijal. Tadašnji nositelji smo bili samo ja i moja djeca jer je suprug svoja prava prethodno prenio na kuću svog brata. Nakon 10 godina kuća je darovana od strane RH i 1/1 je u mojem vlasništvu. Suprug je jedan veoma mali dio pridonio (npr nakandna izgradnja kotlovnice i kupnja TV kojeg je svakako prethodno i razbio). Zanima me kakva prava imam ja i polaže li suprug prava na kuću ili odštetu? Može li zatražiti isplatu nekog određenog iznosa ili pak ne polaže prava jer je većinski udio ulaganja napravljen od novca kuće koju sam ja posjedovala prije braka? Kako utječe na tužbu činjenica da je kuća meni darovana od strane države? Imare li kakav savjet kako postupiti u ovoj situaciji? 

Zahvaljujem na pomoći! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija